Boks. Nadchodzi Haroon, brat Amira

6 lat temu, świat dowiedział się kim jest Amir Khan (23-1, 17 KO), kiedy ten zdobył srebrny medal olimpijski. Teraz jest zawodowym mistrzem świata WBA w wadze junior półśredniej. Kto wie, może tak jak dzisiaj mówimy o braciach Kliczko, niebawem będziemy mówić o braciach Khan, bowiem młodszy brat Amira - Haroon, przejawia wielki talent do boksu.
Co ciekawe, gdy Amir boksuje pod flagą Wielkiej Brytanii, jego młodszy 19-letni brat, będzie robił to w barwach Pakistanu. Co więcej, będzie boksował pod nazwiskiem swojej babci - Iqbal, i niebawem przejdzie na zawodowstwo. Początkowo jako junior, młody pięściarz boksował jako Brytyjczyk, zdecydował się jednak na zmianę, po tym jak zignorowała go brytyjska federacja.

- Haroon ma wiele do udowodnienia sobie i innym, myślę że to będzie dla niego ogromną motywacja do pracy. Również walka pod flagą Pakistanu będzie dla niego specjalną motywacją. Myślę, że w przyszłości może osiągnąć nawet więcej, niż jego brat Amir - stwierdził ojciec pięściarzy.

W rozpoczętym wczoraj w New Delhi turnieju bokserskim Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej, występujący w kat. 52 kg Haroon Iqbal pokonał w pierwszej walce Sundaya Eliasa z Tanzanii przez RSC.H w 3 rundzie.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?