Boks. Hasim Rahman wciąż wierzy w walkę o pas

Jutro na gali boksu w Panamie kolejną zawodową walkę stoczy były mistrz świata wagi ciężkiej Amerykanin Hasim Rahman. Rywalem 37-letniego już "The Rocka" będzie jego rodak Marcus McGee .


Promotor Rahmana - Greg Cohen z The Empire Sports and Entertainment jest przekonany, że już niebawem sensacyjny pogromca Lennoxa Lewisa sprzed lat pójdzie w ślady innego jego podopiecznego - Shannona Briggsa i otrzyma swoją następną mistrzowską szansę.

- Gdy zaczynałem z The Empire siedem miesięcy temu, jednym z moich głównych celów było doprowadzenie do walki o mistrzostwo świata dwóch moich zawodników - Shannona Briggsa i Hasima Rahmana. Briggs wkrótce zmierzy się z Witalijem Kliczko, a Hasim, jeśli zanotuje kolejne efektowne zwycięstwo, poważnie przybliży się do swojego pojedynku o tytuł - zapewnia Cohen.

Rahman ostatni raz o pas czempiona wagi ciężkiej walczył w grudniu 2008 roku, przegrywając przez techniczny nokaut z Władimirem Kliczko. Od tamtej pory wchodził do ringu trzykrotnie, trzykrotnie zwyciężając przez nokaut.

Schaefer chce doprowadzić do walki Mayweathera z Khanem ?