Briggs o "taktyce" na Kliczkę

- Mój plan A na tę walkę, to znokautować go w pierwszej rundzie. Plan B to nokaut w drugim, a plan C to nokaut w trzecim starciu - mówi na siedemnaście dni przed pojedynkiem z Witalijem Kliczko (40-2, 38 KO) pretendent do tronu federacji WBC, Shannon Briggs (51-5-1, 45 KO).
- Będę nowym mistrzem świata, a jeśli go nie znokautuję, to zamierzam zdominować go w każdej rundzie - kontynuował Shannon, zabierając się również za młodszego z ukraińskich braci, Władimira (55-3, 49 KO) - On cały czas mnie unika, wybierając sobie mniejszych przeciwników, a wszystko dlatego, że potrafię mocno uderzyć. Władimir nie ma mocnej psychiki jak choćby jego brat - zakończył były champion WBO.

Do walki dojdzie już 16. października w Hamburgu. Shannon Brigs swój ostatni pojedynek stoczył w maju tego roku, z dobrze znanym polskiej publiczności Robem Calloway'em (71-12-2, 57 KO). W grudniu zeszłego roku, Amerykanina w 6. rundzie znokautował nasz utalentowany cruiser, Paweł Kołodziej. Natomiast Witalij Kliczko, swój ostatni pojedynek stoczył z Albertem Sosnowskim, podczas majowej gali w Gelsenkirchen.

Więcej o boksie znajdziesz na bokser.org ?