Boks. W piątek Olsztyn Boxing Night

W czwartek odbyło się ważenie, przed dzisiejszą galą Olsztyn Boxing Night. W głównej walce wieczoru wystąpi Piotr Wilczewski (26-1, 8 KO), a jego rywalem będzie doświadczony Miguel Angel Pena (29-16-4, 9 KO). Pięściarz ten boksuje z odwrotnej pozycji. W dotychczasowej karierze Hiszpan walczył o mistrzostwo Europy oraz o trofeum mistrza Unii Europejskiej, mając również w dorobku zawodowym tytuł championa Hiszpanii.
Wiecej o boksie na Bokser.org

32-letni Wilk okazał się minimalnie cięższy od rywala, wnosząc na wagę 76 kg i 100 gram. Jego oponent zanotował okrągłe 76 kg. Walka zakontraktowana jest na 10 rund i jej stawką będzie pas TWBA w kategorii super średniej.

Atmosferę przed walką wieczoru podgrzeje 8. rundowy pojedynek mistrza Intercontinental WBF - Romana Shkarupy (22-2-2, 7 KO). Ukraiński pięściarz, który od 7 lat związany jest z polską grupą Andrzeja Gmitruka zmierzy się z Albańczykiem Ilirem Mustafą (27-11-2, 17 KO).

Z kolei Łukasz Maciec (11-1, 2 KO) skrzyżuje rękawice z nieprzewidywalnym Nigeryjczykiem Anthony Ukehem (5-3-1, 2 KO) w 6. rundowym pojedynku. Do takiej walki trzeba być bardzo dobre przygotowanym, Łukasz zapewnia że jest. Maciec podczas ważenia wniósł na wagę 67,5 kg, jego przeciwnik okazał się lżejszy, ważył 67,3 kg. Ukeh w lutym tego roku pokonał niespodziewanie na gali w Rzeszowie Sławomira Ziemlewicza (20-7-2, 4 KO).

- Mieliśmy dużo sparingów na obozie. Sparowałem między innymi z Darkiem Sękiem, Piotrem Wilczewskim i Norbertem Dąbrowskim. Zgrupowanie bardzo mi się przydało - pewnie stwierdza zawodowiec - W dzień sparingów mieliśmy dwa treningi do których bardzo się przykładałem. Nie było lekko. Nacisk kładliśmy na przygotowanie wytrzymałościowe, stąd tak dużo sparingów. Mój przeciwnik jest leworęczny, więc musiałem też sparować z mańkutami - dodaje Maciec.

Po raz pierwszy swoje zawodowe walki stoczy dwóch Polaków, Norbert Dąbrowski oraz Mateusz Malujda. Pierwszy to tegoroczny wicemistrz Polski, wychowanek Gwardii Warszawa, drugi był najlepszym w ostatnich latach na krajowym podwórku bokserem amatorskim wagi ciężkiej i super ciężkiej. Obaj zawalczą z niewymagającymi Łotyszami. Oprócz debiutantów zobaczymy kolejne walki takich zawodowców jak Arkadiusz Małek (7-28-2, 4 KO), Dariusz Sęk (8-0, 3 KO) czy Maciej Sulęcki (2-0, 1 KO).