Boks. Sparingpartner Robinsona zapowiada wygraną Włodarczyka przed czasem

Młodzieżowy mistrz świata wagi półciężkiej Andrzej Fonfara był jednym z sparingpartnerów Jasona Robinsona przed zaplanowanym na 25 września w Warszawie pojedynkiem Amerykanina z Krzysztofem ?Diablo? Włodarczykiem o pas czempiona wagi junior ciężkiej prestiżowej federacji WBC. - Jeśli Krzysiek czysto trafi sierpowym po zwodzie, będzie nokaut - uważa.
- Robinson stoczył wczoraj dziesięć rund sparingowych: pierwsze cztery z zawodnikiem z Litwy, ja wszedłem na kolejnych sześć - opowiada Fonfara. - Mi osobiście styl boksowania Jasona pasuje, ale muszę powiedzieć, że jest w formie. Jeśli chodzi o jego silne strony, to na pewno kłopoty może sprawić fakt, że jest mańkutem, ma długie ręce i jest elastyczny.

- Co bym radził Krzyśkowi? Niech spróbuje bezpośredniego lewego sierpowego, bo Robinson często otwiera się podczas ataku. Jeśli Krzysiek czysto trafi sierpowym po zwodzie, będzie nokaut - kończy 22-latek z Warszawy od 2006 roku boksujący w Stanach Zjednoczonych.

Walka Włodarczyk - Robinson będzie głównym wydarzeniem warszawskiej gali "Wojak Boxing Night". Tego samego wieczoru na Torwarze wystąpią także: dwaj młodzieżowi mistrzowie WBC - Andrzej Wawrzyk (waga ciężka) i Tomasz Hutkowski (waga junior ciężka), były czempion interkontynentalny WBO kategorii półśredniej Krzysztof Bienias, a także Krzysztof Zimnoch (waga ciężka) i Sławomir Ziemlewicz (waga półśrednia).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?