Boks. Kostecki nadal najwyżej w rankingu WBC

Podobnie jak przed miesiącem, Dawid Kostecki jest najwyżej notowanym polskim pięściarzem w rankingach uważanej za najbardziej prestiżową federację bokserską World Boxing Council,. "Cygan" zajmuje 3. pozycję w kategorii półciężkiej. W tej samej dywizji sklasyfikowanych jest także trzech innych Polaków - Paweł Głażewski zajmuje 21. miejsce, Aleksy Kuziemski - 22., a Andrzej Fonfara - 40.
Trzech pięściarzy znad Wisły zostało uwzględnionych w zestawieniu kategorii ciężkiej. Najwyżej z nich, na 4. pozycji plasuje się Tomasz Adamek. Dziesięć oczek niżej notowany jest Albert Sosnowski, a 21. lokatę okupuje Andrzej Wawrzyk.

Tradycyjnie najwięcej polskich reprezentantów znalazło się w rankingu wagi junior ciężkiej. 5. pozycję zajmuje Paweł Kołodziej, 9. jest Tomasz Hutkowski, 11. Matuesz Masternak, a 14. Łukasz Janik. Mistrzem świata tego przedziału wagowego jest Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.

Dwóch Polaków notowanych jest w kategorii junior średniej - Paweł Wolak znalazł się na 13. pozycji, a Damian Jonak na 31.

Na liście "średnich" 37. jest Grzegorz Proksa, 31. wśród "półśrednich" jest Krzysztof Bienias, a 21. w zestawieniu kategorii super średniej Piotr Wilczewski.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?