Boks. Samuela Petera odkrył słynny Hogan Bassey

Samuel Okon Peter (34-3, 27 KO) wspominając młodzieńcze lata w Nigerii, wielokrotnie opowiadał o swojej wielkiej miłości do piłki nożnej. W 1992 r. trafił jednak do sali bokserskiej i stosunkowo szybko zaczął odnosić sukcesy.
O jego sile i twardości świadczyć może fakt, że w 1996 r., mając zaledwie 16 lat, był głównym sparingpartnerem Duncana Dokiwari, późniejszego brązowego medalisty olimpijskiego, przygotowującego się do występu w Atlancie. Tych samych, na których złoty medal zdobył jego dzisiejszy oponent, Władimir Kliczko. Podczas wspomnianego obozu przygotowawczego, który odbywał się w Ibadanie, Petera wypatrzył Hogan "Kid" Bassey, były zawodowy mistrz świata wagi piórkowej i to on sprawił, że młody chłopak zaczął poważniej traktować swoje sportowe obowiązki.

Największym sukcesem w amatorskiej karierze Samuela było zdobycie tytułu amatorskiego mistrza Afryki w 2000 r. 8-letnia kariera Petera nie obfitował jednak w wiele oficjalnych walk. Takowych w książeczce zawodniczej miał zaledwie 20! Przegrał tylko raz, na punkty (3-14) z Paolo Vidozem, podczas Igrzysk w Sydney do których przygotowywał się podobno przez ...miesiąc.

Tomasz Adamek zmierzy się w grudniu z Vinnim Maddalone

 ?