Boks. Haye zakończy karierę w przyszłym roku

Mistrz WBA wagi ciężkiej, David Haye (24-1, 22 KO), podtrzymuje wcześniej wypowiedziane słowa i zamierza zakończyć sportową karierę do 13 października 2011 roku.
Brytyjczyk przyznaje, że w tym czasie może nie zdołać osiągnąć wszystkich wyznaczonych sobie celów, ale nie chce boksować po skończeniu 31. lat.

We wtorek "Hayemaker" ma potwierdzić, że 13 listopada w Manchesterze zmierzy się z Audleyem Harrisonem (27-4, 20 KO) w największej od czasów starcia Lewis-Bruno walce dwóch brytyjskich ciężkich.

- Od dnia, w którym rozpocząłem przygodę z boksem powtarzam, że zakończę karierę w wieku 30 lat. Wielu ludzi uważa, że ten termin jest głupi, ale gdy miałem 17 lat wierzyłem w te słowa. Zbliżam się do 30. urodzin i wiem, że mógłbym jeszcze długo walczyć. Inaczej wyobrażałem sobie siebie w tym wieku, gdy byłem młodszy - powiedział Haye.

- Wszystko w moich rękach, sen może się spełnić. Skupiam się na moim zadaniu. Chcę zostać mistrzem świata wagi ciężkiej - oświadczył Harrison, który niedawno zwakował pas mistrza Europy.

Więcej informacji o boksie w serwisie Bokser.org  ?