Boks. Mikkell Kessler Czempionem Emeritusem

Interesującą decyzję w sprawie pasa mistrzowskiego w kategorii super średniej należącego do tej pory do Mikkela Kesslera podjęła federacja WBC. Wobec kontuzji Duńczyka, która wyklucza jego starty przez bliżej nieokreślony czas, władze World Boxing Council postanowiły przyznać mu status Czempiona Emeritusa i Ambasadora Dobrej Woli, zaś tytuł ogłosić wakującym.
Więcej o boksie w serwisie Ringpolska.pl

O wakat bić się będą na początku października, w ramach pojedynku ostatniej kolejki fazy grupowej turnieju "Super Six", lider rankingu Andre Dirrell i mistrz WBA Andre Ward. Pomysł ten znalazł w oczach kierownictwa WBC większe uznanie niż usankcjonowanie jako mistrzowskiej innej walki "Super Szóstki", w której rękawice skrzyżują sklasyfikowani w rankingu na pozycjach drugiej i trzeciej Carl Froch i Arthur Abraham - ta potyczka będzie ostatecznie jedynie eliminatorem WBC.

Przyznany Kesslerowi tytuł Czempiona Emeritusa daje mu prawo walki o tytuł mistrza świata, gdy tylko postanowi wrócić na ring. W przeszłości z takiego przywileju skorzystał między innymi czempion wagi ciężkiej Witalij Kliczko.

Zdominuje Petera - Władimir Kliczko ?