Boks. Solis: Skończę karierę Witalija Kliczki

Kubańczyk Odlanier Solis (16-0, 12 KO) w jednym z wywiadów ostro skrytykował Witalija Kliczkę (40-2, 38 KO) za to, że dobiera sobie łatwych rywali. Mistrz olimpijski z Aten zapowiedział, że jeżeli dojdzie do walki z Ukraińcem, postara się zakończyć jego bokserską karierę.
- Nie pojmuję jak ktoś, kto jest uznawany za najlepszego pięściarza wagi ciężkiej, dobiera sobie przeciwnika, o którym nikt jeszcze nie słyszał. To jakaś paranoja. Witalij, zachowujesz się jak pajac. Wyjdź do ringu ze mną, a wyślę cię na sportową emeryturę - zakończył Solis.

30-letni Kubańczyk jest na pierwszym miejscu w rankingu federacji World Boxing Council. Wygląda na to, że jego ostateczny eliminator z Nikołajem Wałujewem (50-2, 34 KO) się nie odbędzie, więc Solis sam postanowił wyzwać czempiona.

- Jestem gotowy. Jak większość ludzi w Stanach, nie śledzę jego kariery, ale słyszałem, że znowu nie zachwycił. Nie rozumiem dlaczego facet, który uważa się za najlepszego pięściarza świata, wybrał jakiegoś Polaka, o którym nikt nie słyszał. Takie numery muszą się skończyć. Witalij, przestań robić z siebie idiotę i wybierz kogoś, kto ma realne szanse, by ci zagrozić. Daj sobie spokój z Haye'm i Wałujewem. Rosjanin przegrał z Anglikiem i Czagajewem, a prawda jest taka, że Holyfield też go pokonał. To nie nasza liga. On jest za mną w rankingu i ma nadzieję, że nie będzie musiał się ze mną bić. Walka z nim nie ma dla ciebie sensu. Haye też miał już swoją szansę, ale uciekł przed tobą i Władimirem. Znokautowałem go w czasach amatorskich. Obiecuję, że po naszej walce będziesz mógł skupić się na karierze politycznej. Zabiorę twój pas, a ciebie odeślę na zasłużoną emeryturę. Jeżeli nie wierzysz, to wyjdź do ringu i udowodnij, że się mylę - prowokuje Solis.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?