Sport.pl

Manager Haye'a: Niech Kliczko walczy z Powietkinem

Adam Booth, manager Davida Haye (24-1, 22 KO) - mistrza WBA wagi ciężkiej, doradza dzierżącemu pasy federacji IBF, WBO i IBO Władimirowi Kliczko (54-3, 48 KO), by zmierzył się z obowiązkowym pretendentem International Boxing Federation - Aleksandrem Powietkinem (19-0, 14 KO). Booth twierdzi, że negocjacje dotyczące walki unifikacyjnej mogą potrwać jeszcze wiele tygodni.
Dotychczas nie zostały ustalone jeszcze data, miejsce i przede wszystkim podział zysków. Manager brytyjskiego czempiona uważa, że w tym czasie młodszy z braci Kliczko zdąży stoczyć pojedynek z czekającym od wielu miesięcy Rosjaninem.

- Rozmowy dopiero się zaczynają. Prowadzę wstępne negocjacje z Shelly Finkelem, który jest osobistym doradcą Władimira. W chwili obecnej nie ustaliliśmy jeszcze żadnych szczegółów. Przed nami długie tygodnie rozmów, trzeba dograć całą masę różnych spraw. Mamy przed sobą kwestię podziału pieniędzy oraz spotkania z przedstawicielami telewizji. Obrona IBF to nie problem Davida, lecz Władimira. Na negocjacjach możemy spędzić długie miesiące, więc w tym czasie Kliczko spokojnie znajdzie czas, by zawalczyć z Powietkinem. Haye rozumie, że do podboju Ameryki potrzebne mu są zwycięstwa nad braćmi. Jego następnym przeciwnikiem będzie więc jeden z nich. Im również zależy na doprowadzeniu do tego pojedynku. Władimir od dawna czeka na dużą walkę, a jego starcie unifikacyjne z Davidem będzie czymś, co zainteresuje cały świat - twierdzi Booth.

Więcej o boksie w serwisie Bokser.org >