Boks. Edwin Valero podejrzany o morderstwo własnej żony

Policja zatrzymała wenezuelskiego boksera Edwina Valero, którego podejrzewa o morderstwo żony. Valero, mistrz świata wagi lekkiej, wcześniej miał kłopoty z alkoholem i narkotykami
Policja zatrzymała wenezuelskiego boksera Edwina Valero, którego podejrzewa o morderstwo żony.

Szef wenezuelskiej policji federalnej Wilmer Flores powiedział, że Valero został zatrzymany po tym jak policja znalazła ciało jego żony w hotelowym pokoju.

- 0 5.30 rano bokser zszedł do recepcji i poinformował ochronę hotelu o tym, co zrobił w swoim pokoju - powiedział Flores.

Policja jak i adwokat Valero powstrzymali się jak na razie od dalszych komentarzy.

Już wcześniej bokser miał problemy z prawem. Miesiąc temu został oskarżony o znęcanie się nad żoną oraz zastraszanie personelu medycznego, który opiekował się nią w szpitalu. Policja aresztowała wtedy boksera, po tym jak wdał się kłótnię z lekarzem i pielęgniarką. Valero od marca próbował leczyć się w jednym z wenezuelskich ośrodków, które pomagają w walce z alkoholizmem oraz uzależnieniem od narkotyków.

Edwin Valero to mistrz świata wagi lekkiej. Swoje pierwsze 18 walk w profesjonalnej karierze zakończył nokautami. Pobił tym samym rekord należący do Younga Otto, a ustanowiony w 1905 roku. Wtedy Otto wygrał swoją piętnastą z kolei walkę przez nokaut.

Wszystko o boksie ?