Jackiewicz latem o mistrzostwo świata

Latem tego roku, najprawdopodobniej w czerwcu, Rafał Jackiewicz stanie przed szansą wywalczenia jako czwarty Polak w historii zawodowego mistrzostwa świata w boksie. Do tej pory sztuka ta udała się tylko Dariuszowi Michalczewskiemu, Krzysztofowi Włodarczykowi i Tomaszowi Adamkowi.
Popularny "Wojownik" jest aktualnie oficjalnym pretendentem do tytułu czempiona kategorii półśredniej federacji IBF - tej samej, której trofeum w limicie 91 kg dzierżyli w ostatnich latach kolejno Włodarczyk i Adamek.

Czekając na swoją mistrzowską szansę, Jackiewicz stoczy 20 marca 8-rundowy pojedynek na gali "Wojak Boxing Night" w Strzelcach Opolskich.

- Na razie nie znam jeszcze nazwiska, choć są już pewne propozycje - mówi pięściarz grupy KnockOut Promotions pytany o swojego marcowego rywala. - Chciałbym, aby był to zawodnik prezentujący dobry poziom, bo walka z jakimś leszczem niewiele mi da.

Czempionem IBF wagi półśredniej jest obecnie Słoweniec Jan Zaveck, z którym Jackiewicz miał już okazję skrzyżować rękawice w listopadzie 2007 roku. Po 12 rundach bardzo zaciętej walki zwyciężył wówczas Polak, zachowując tym samym pas mistrza Europy.

Więcej informacji na www.bokser.org