"Master" zostanie mistrzem świata TWBA?

Trwają przygotowania do pierwszego w tym roku bokserskiego show, organizowanego przez zawodową grupę pięściarską O'Chikara Gmitruk Team. 14 lutego w Grodzisku Mazowieckim odbędzie się jubileuszowa 45. gala boksu, w której walką wieczoru będzie pojedynek o mistrzostwo Świata TWBA (interim) z udziałem tymczasowego Młodzieżowego Mistrza Świata WBC w wadze junior ciężkiej - Mateusza "Mastera" Masternaka. W ringu zobaczyć będzie można również czołówkę pięściarzy polskiej grupy, w tym dwóch mistrzów świata TWBA - Mariusza Wacha i Piotra "Wilka" Wilczewskiego. Gali patronuje sport.pl
Po dłuższej noworocznej przerwie pięściarze O'Chikara Gmitruk Team wracają na ring. 14 lutego podczas jubileuszowej 45 gali boksu pięściarze prowadzeni przez Andrzeja Gmitruka znakomitego szkoleniowca, trenera Tomasza Adamka - mistrza Świata IBF w wadze junior ciężkiej - ponownie zaprezentują się przed publiczności w Grodzisku Mazowieckim.

- To będzie wyjątkowy wieczór dla fanów polskiego boksu. To nie jest przypadkowa data - mówi z uśmiechem Andrzej Gmitruk. - Każdy pięściarz kocha ten sport, dlatego organizujemy tę galę w Walentynki.

Zawodnicy rozpoczęli już zgrupowanie we Wrocławiu. Mimo nieobecności swojego głównego szkoleniowca, który kilka dni temu dołączył do Tomasza Adamka w USA, ciężko pracują pod okiem trenera Ryszarda Furdyny na obiektach Gwardii Wrocław.

- To doświadczony szkoleniowiec, znamy się od wielu lat. Od kilku miesięcy współpracujemy i wiem, że ma znakomity kontakt z zawodnikami, a to bardzo ważne. Przed moim wylotem omówiliśmy szczegółowo cały cykl treningowy i jestem spokojny o ich przygotowanie - tłumaczy Andrzej Gmitruk.

W Grodzisku Mazowieckim zapowiada się zatem wieczór mocnych wrażeń. W zakontraktowanych na 6 rund pojedynkach swoje pojedynki stoczy aż trzech pięściarzy.

Fani boksu będą mieli okazję ponownie zobaczyć niepokonanego na zawodowym ringu Polskiego Olbrzyma, czyli Mariusza Wacha mistrza Świata TWBA w wadze ciężkiej i międzynarodowego mistrza Polski. To właśnie podczas listopadowej gali boksu w Grodzisku Mazowieckim, Mariusz po raz pierwszy obronił pas mistrza Świata wygrywając z potężnym, ponad dwumetrowym pięściarzem z Rosji, Evgenym Orlovem nazywanym Syberyjskim Niedźwiedziem. Teraz przed Mariuszem kolejne wyzwanie.

- To będzie bardzo ważny, ale i trudny okres dla Mariusza - mówi Andrzej Gmitruk. - Przed nim aż dwie walki. Zaledwie na tydzień przed startem w Grodzisku, Mariusz stoczy pojedynek na gali Universum. Już teraz przygotowuje się do tej walki na zgrupowaniu w Hamburgu - wyjaśnia.

Na tym samym dystansie swoją 22 walkę stoczy Piotr "Wilk" Wilczewski mistrz International WBF i mistrz Świata TWBA w wadze super średniej. Na gali w Grodzisku Mazowieckim wystąpi również Łukasz Maciec - reprezentant klubu PACO Lublin, Grzegorz Soszyński oraz debiutujący na zawodowym ringu Mariusz Welc.

Największe emocje szykują się jednak przed godziną 20.00. To właśnie wtedy rozpocznie się najważniejszy pojedynek tego wieczoru. Kreowany na następcę Tomasza Adamka - mistrza Świata IBF w wadze junior ciężkiej, 22-letni pięściarz z Wrocławia - tymczasowy Młodzieżowy Mistrz Świata WBC - Mateusz "Master" Masternak stanie do walki o kolejny mistrzowski tytuł.

Stawką zakontraktowanego na 10 rund pojedynku będzie pas Mistrza Świata TWBA (interim).