Boks. Duży sukces Ewy Brodnickiej. Polka została mistrzynią świata WBO!

Ewa Brodnicka zdobyła upragniony tytuł mistrzyni świata w zawodowym boksie. Podczas gali w Częstochowie wygrała na punkty z Bośniaczką Irmą Balijagic Adler i zgarnęła tymczasowy pas WBO Interim w kategorii super piórkowej.
To nie była walka na wyniszczenie. Bynajmniej na początku, kiedy obie pięściarki bardziej koncentrowały się na defensywie i pojedynczych ciosach, niż szaleńczych atakach. Ale to Polka miała przewagę, dyktowała warunki. Dużo pracowała lewym prostym oraz lewym hakiem na korpus. I rozkręcała się z rundy na rundę.

Przewaga Brodnickiej pod koniec walki nie podlegała żadnej dyskusji, ale brakowało ciosu, który rozstrzygnąłby ją przed czasem. Sędziowie nie mieli jednak wątpliwości, która z zawodniczek była lepsza. Punktowali jednomyślnie - 100:90 dla Polki, która po tej walce została nową tymczasową (Interim) mistrzynią świata World Boxing Organization w kategorii super piórkowej.

To 13. wygrana Brodnickiej na zawodowym ringu. Adler po tej walce ma bilans 16 zwycięstw i osiem porażek.Tak wyglądały gwiazdy polskiego sportu w dzieciństwie! Urocze [ZDJĘCIA]