Sport.pl

Boks. Szpilka kontra Breazeale jako przystawka do walki Wawrzyk-Wilder?

Nie jest tajemnicą, że prowadzone są rozmowy w sprawie walki Artura Szpilki (20-2, 15 KO) z Dominikiem Breazeale'em (17-1, 15 KO). Informowaliśmy już Was o opcji na starcie Andrzeja Wawrzyka (33-1, 19 KO) z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO) o pas WBC wagi ciężkiej. Występ "Szpili" miałby poprzedzić pojedynek mistrzowski.
To właśnie Wilder zadał Arturowi jedenaście miesięcy temu ciężki nokaut, choć przez osiem rund pięściarz z Wieliczki radził sobie naprawdę dobrze. Artur zapowiadał, że zamierza wrócić z mocnym rywalem i takim bez wątpienia byłby olimpijczyk z Londynu sprzed czterech lat.

Dla Amerykanina - podobnie jak dla "Szpili", będzie to powrót po porażce przed czasem w konfrontacji o mistrzostwo świata. Pod koniec czerwca w siódmym starciu zastopował go Anthony Joshua, król według IBF. 31-letni Breazeale ma na rozkładzie kilku niezłych pięściarzy. Nagy'ego Aguilerę wysoko wypunktował, a Victora Bisbala i Amira Mansoura odprawiał przed czasem. Przy dwóch metrach wzrostu waży w granicach 115 kilogramów.

Przypomnijmy, że gala ma się odbyć 25 lutego w hali Legacy Arena w Birmingham.

Więcej o boksie przeczytasz na portalu bokser.org

Najważniejsze polskie walki bokserskie [TOP 11]


Więcej o: