Boks. Joshua zdemolował Molinę!

Anthony Joshua (18-0, 18 KO) demoluje kolejnych rywali. Tym razem zastopował Erica Molinę (25-4, 19 KO), udanie broniąc po raz drugi tytuł mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?

Champion nie forsował tempa, choć pretendent od razu włączył wsteczny. Po kilku prawych na dół, w końcówce pierwszej rundy Anglik zahaczył głowę przeciwnika lewym sierpowym. W kolejnej odsłonie zaganiał challengera na liny, bił jednak luźno, różnicując siłę uderzeń. Pół minuty przed gongiem trafił lewym hakiem na głowę, lecz nie podpalał się i konsekwentnie boksował dalej swoje.

Agresywnie rozpoczął dla odmiany trzecią rundę. Eric momentami dosyć panicznie się bronił, choć przez siedem i pół minuty skutecznie. W końcu w połowie trzeciego starcia Joshua trafił piekielnym prawym krzyżowym, ścinając Molinę z nóg. Ten co prawda powstał na dziewięć, ale po kilku kolejnych bombach zawisł na linach. Na szczęście odpowiednio wcześnie do akcji wkroczył sędzia, ratując pogromcę Tomasza Adamka przed bardzo ciężkim nokautem.

Teraz pod koniec kwietnia Władimir Kliczko (64-4, 53 KO) w unifikacji pasów WBA/IBF? Na to wygląda.