Sport.pl

Boks. Tomasz Adamek przegrał z Erikiem Moliną i zakończył karierę! Pozostałe walki wygrali Polacy!

Sobotnia gala Polsat Boxing Night nie zawiodła kibiców. W walce wieczoru Tomasz Adamek padł na deski w 10. rundzie w pojedynku z Erikiem Moliną i zakończył swoją karierę. W pozostałych walkach wygrali: Michał Syrowatka, Mateusz Masternak, Andrzej Wawrzyk i Michał Cieślak.
To już jest koniec. W sobotę wieczorem zakończyła się pewna epoka w boksie zawodowym. Tomasz Adamek został znokautowany w ostatniej sekundzie 10. rundy i przegrał pojedynek z Erikiem Moliną. Przed walką zapowiadał już, że jeśli przegra to zakończy karierę. Adamek starał się narzucać swój styl i dyktować warunki, ale moment nieuwagi zaważył o porażce Polaka.

Amerykanin wygrał pas IBF Inter-Continental, dzięki czemu w niedalekiej przyszłości będzie mógł spróbować wywalczyć również pas "regularny" należący obecnie do Charlesa Martina.

W pozostałych walkach obyło się bez większych niespodzianek. Największą sensacją było odwołanie pierwszego pojedynku. Ewa Brodnicka doznała kontuzji kolana i nie wyszła do ringu.

W drugim planowanym starciu tej gali Michał Syrowatka udanie zrewanżował się Rafałowi Jackiewiczowi i pokonał 39-latka na punkty.

Kolejną walkę wygrał Mateusz Masternak, który pokonał Amerykanina Erica Fieldsa po dziesięciorundowej bitwie, również wygranej na punkty.

Trzecim starciem na Polsat Boxing Night był pojedynek przyjaciół, Marcina Rekoweskiego i Andrzeja Wawrzyka. Na ringu nie było jednak miejsca na sentymenty i "Reksio" został znokautowany w 7. rundzie.

Przedsmakiem walki wieczoru był pojedynek Michała Cieślaka i Francisco Palaciosa. Polak nie dał żadnych szans rywalowi i mocnym prawym sierpem znokautował rywala już na początku 4. rundy.Czy Tomasz Adamek jeszcze stanie w ringu?
Więcej o:
Komentarze (211)
Boks. Tomasz Adamek przegrał z Erikiem Moliną i zakończył karierę! Pozostałe walki wygrali Polacy!
Zaloguj się
 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 355 razy 255

  Z końcem kariery Adamka to jak z końcem świata. Ja już przeżyłem 5 końców świata i cztery komety w tym Haleya. Na razie przeżyłem dwa końce kariery Adamka. Skończy się kasa, będzie kolejna walka kończąca karierę. Chyba, że naczelny pisobolszewik RP da Adamkowi stołek w radzie nadzorczej spółki Skarbu Państwa, żeby bronił Chrystusa.

 • wessling

  Oceniono 260 razy 192

  PAD go ułaskawi. Ustali się nowy skład sędziowski, który zweryfikuje ten niesprawiedliwy, antypolski werdykt. TVP pokaże jak było naprawdę, red. Ziemiec powie prawdę o tym w ruskiej czapce i jego mocodawcach. Jeszcze Polska ...

 • zgryzliwy1

  Oceniono 150 razy 140

  " W sobotę wieczorem zakończyła się pewna epoka w boksie zawodowym "

  qwra a niby kiedy to sie ta epoka zaczęła?

 • yosemitesam

  Oceniono 141 razy 129

  Jaki tam koniec, tylko patrzeć jak zorganizują kolejną walkę stulecia, na przykład z Najmanem. Pod Jasną Górą, w systemie Pray per view.

 • pregierz

  Oceniono 109 razy 95

  Kariere to skończył dawno temu. Teraz to robi kase na złudzeniach i naiwnych.

 • remo29

  Oceniono 120 razy 94

  Niech spoczywa w dużym pokoju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX