Tyson Fury pozbawiony tytułu przez IBF! Głazkow - Martin o wakujący pas

Zaledwie dziesięć dni trwało panowanie Tysona Fury'ego (25-0, 18 KO) na tronie federacji IBF wagi ciężkiej. Anglik został dziś pozbawiony tytułu wywalczonego w Dusseldorfie kosztem Władimira Kliczki!
Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?


Fury odmówił spotkania z Wiaczesławem Głazkowem (21-0-1, 13 KO), oficjalnym pretendentem z ramienia IBF, a zamiast obowiązkowej obrony wybrał rewanż z Kliczką. Ukrainiec zagwarantował sobie to prawo w kontrakcie przed walką w Dusseldorfie, gdzie jednogłośnie przegrał na punkty. Data oraz miejsce rewanżu jeszcze nie są znane.

Do walki o wakujący pas zostali wyznaczeni Głazkow oraz następny w rankingu Charles Martin (22-0-1, 20 KO). Co prawda Amerykanin ma wyznaczoną potyczkę na sobotni wieczór, lecz wobec zaistniałej sytuacji prawdopodobnie wycofa się z tego startu, by nie ryzykować mistrzowskiej szansy. 31-letni Głazkow - podobnie jak i Kliczko to Ukrainiec - wygrał 21 z 22 profesjonalnych walk.

Obóz Głazkowa i Martina dostał teraz od władz IBF czas na negocjacje. Jeśli strony nie dojdą do porozumienia do 8 stycznia, wówczas zostanie przeprowadzony przetarg, który wyłoni organizatora tej walki.

Co pamiętasz z najważniejszych polskich walk bokserskich w historii? [QUIZ]