Boks. Tyson Fury mistrzem świata. Kliczko: Jego szybkość mnie zadziwiała. Fury: Nie spodziewałem się, że dadzą mi wygrać

Tyson Fury został sensacyjnym mistrzem świata w wadze ciężkiej. W walce o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej federacji WBA, WBO i IBF w Duesseldorfie pokonał Władimira Kliczkę. - Jego szybkość mnie zadziwiała. Nie mogłem przycelować swoją prawą ręką jego głowy. To po prostu nie był mój wieczór - powiedział po walce Władimir Kliczko
Brytyjczyk pokonał Kliczkę jednogłośnie na punkty 115:112, 115:112, 116:111. Ukrainiec stracił tytuł po ponad 12 latach. - Wydawało mi się, że byłem naprawdę dobrze przygotowany. Nie spodziewałem się jednak, że on będzie taki szybki i energetyczny. Nie wierzyłem, że on może to tak wszystko rozegrać i to w takim stylu. Nie potrafiłem złapać odpowiedniego dystansu i rytmu, a to za sprawą jego zasięgu ramion. Zdawałem sobie sprawę w końcówce, że przegrywam na punkty, lecz nie znalazłem na to recepty. Czułem się dobrze, tylko nie znalazłem odpowiedniego klucza do wygranej. No ale jest klauzula o rewanżu, którą zamierzam wykorzystać - powiedział po walce Kliczko.

- Fajnie się czułem w pierwszej połowie walki, ale jego szybkość mnie zadziwiała. Nie mogłem przycelować swoją prawą ręką jego głowy. To po prostu nie był mój wieczór. Tyson zaś miał nie tylko szybkie ręce, ale również dobrze poruszał tułowiem i głową. Mogę mu więc tylko pogratulować. Na końcu szukałem już nokautu, jednak nie udało się - dodał.

Fury przyznał za to, że nie spodziewał się tego zwycięstwa, choć wiedział, że wygrywa. - W przedostatniej rundzie arbiter odebrał mi punkt, ale to on ciągle się odwracał plecami. I szczerze mówiąc po ostatnim gongu spodziewałem się, że w Niemczech nie dadzą mi wygrać, a decyzja pójdzie w jego stronę - powiedział. - Władimir przez lata był wielkim mistrzem, ale na każdego przychodzi kiedyś czas. Obiecywałem, że będę najbardziej charyzmatycznym mistrzem od czasu Muhamada Alego i dotrzymałem słowa. Rozpoczyna się nowa era. Właśnie dlatego Władimir unikał mnie przez pięć lat. Pokazałem mu rzeczy, których nigdy wcześniej nie widział. Ludzie mogą sobie gadać o mnie co zechcą, że jestem gruby, wolny i nie trzymam ciosu. A przecież Kliczko kilka razy czysto mnie trafił. On był wielki, ale teraz nadchodzi mój czas i moje panowanie - dodał.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?


Tyson Fury mistrzem swiata! [ZDJĘCIA]