Boks. Głowacki mistrzem świata. "The Ring": "Jedna z najbardziej ekscytujących walk w tym roku"

Krzysztof Głowacki został sensacyjnym mistrzem świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej. W Newark pokonał przez nokaut w 11. rundzie Niemca Marco Hucka. Poziomem walki i jej dramaturgią zachwycają się eksperci z magazynu "The Ring" nazywanego "Biblią Boksu" i serwisu ESPN.
"To była jedna z najbardziej ekscytujących walk w tym roku" - napisał najbardziej prestiżowy magazyn "The Ring", który pisze w tytule, że "Głowacki, nokautując Hucka, zaszokował świat". Dziennikarz Joseph Santoliquito docenia dramaturgię walki, w której było wszystko - sam Głowacki w szóstej rundzie leżał na deskach, a odrodził się i został mistrzem. Magazyn przytacza słowa Polaka, który powiedział, że był to najwspanialszy dzień w jego życiu.

Także Dan Rafael z ESPN-u nie pozostał obojętny po tym, co się stało w Newark. Pisze, że właściwie anonimowy wcześniej Polak w efektowny sposób przedstawił się bokserskiemu światu. Jego zdaniem również walka jest mocnym kandydatem do walki roku.

Dzięki tej wygranej Głowacki (25-0, 17 KO) awansował z czternastego na drugie miejsce w światowym rankingu wagi junior ciężkiej według serwisu boxrec.com. Wyższe miejsce zajmuje tylko Rosjanin Grigorij Drozd (40-1, 28 KO), który pokonał m.in. Krzysztofa Włodarczyka.

Czytaj więcej o walce Głowackiego:

Nokautująca seria ciosów Głowackiego [WIDEO]

Zachwyty po walce Głowackiego na Twitterze

Głowacki: Poszedłem na całość