Boks. Fury do Kliczki: masz tyle charyzmy co moje gacie!

We wtorek Władimir Kliczko (64-3, 53 KO) i Tyson Fury (24-0, 18 KO) po raz pierwszy stanęli twarzą w twarz podczas konferencji prasowej promującej ich walkę. Ci dwaj giganci zmierzą się 24 października w Duesseldorfie i właśnie w tym mieście odbyła się dzisiejsza impreza.
- On jak dotąd nie spotkał jeszcze na swojej drodze kogoś takiego jak ja. Zresztą nie było jeszcze w historii takiego pięściarza jak ja. Ktoś taki jak ja pojawia się raz na tysiąc lat - krzyczał jak zwykle pewny siebie Anglik.

- Kliczce należy się szacunek za to, że będąc już starszawym mistrzem, przyjął takie wyzwanie - dodał Fury.

- Za każdym razem spotykam nowe wyzwania. Fury wyraźnie wierzy w to wszystko, o czym mówi, i nie wyjdzie do ringu po to, żeby leżeć na deskach. On wyjdzie do ringu, by zdobyć tytuł mistrza świata - ripostował wieloletni champion z Ukrainy. Potem odwrócił się w stronę rywala i spytał uszczypliwie - Jak to jest, gdy możesz walczyć o tytuł?

- To dla mnie sprawa osobista, bo to właśnie ja chcę pozbyć się z boksu kogoś takiego jak ty. Masz w sobie tyle charyzmy co moje gacie. Cała Europa chce zobaczyć cię znokautowanego. Wyglądasz staro, używasz trochę botoksu? Twoja szczęka jest szklana - szybko odpowiedział oficjalny pretendent i były mistrz Europy.

Więcej o boksie na bokser.org.

Maria Szarapowa pojechała na wakacje do Czarnogóry i zakochała się po uszy [ZDJĘCIA]