Boks. Tyson Fury: Zdetronizuję Kliczkę

- Jestem całkowicie przekonany, że go zdetronizuję i rozpocznę erę Fury'ego - mówi Brytyjczyk Tyson Fury o Władimirze Kliczce, który obronił mistrzowskie pasy WBA, WBO i IBF w wadze ciężkiej, pokonując Bryanta Jenningsa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Fury (24-0, 18 KO) radzi Kliczce (64-3, 53 KO), aby cieszył się swoimi pasami, póki może. Brytyjczyk zapowiada, że zakończy jego długie panowanie w wadze ciężkiej.

- W walce z Jenningsem Kliczko zrobił to, co musiał. Scenariusz był taki sam jak zawsze, mniejszy zawodnik próbował się przedrzeć przez ciosy proste i klincze Władimira, choć tym razem Kliczko był nieco agresywniejszy. Zobaczmy, jak sobie poradzi z kimś o takich samych gabarytach, młodszym, sprawniejszym, szybszym i silniejszym - stwierdził Fury.

- Znowu nie zobaczyłem w jego boksie nic, co mogłoby mnie zaniepokoić. Jestem całkowicie przekonany, że go zdetronizuję i rozpocznę erę Fury'ego. Już od ponad dekady waga ciężka jest nudna. Przywrócę jej iskrę - dodał.

Walka Kliczki z Furym, obowiązkowym pretendentem do dzierżonego przez Ukraińca pasa WBO, ma się odbyć jesienią, prawdopodobnie we wrześniu. Niebawem oba obozy przystąpią do 30-dniowych negocjacji. Jeżeli nie osiągną w tym czasie porozumienia, zarządzony zostanie przetarg na organizację pojedynku.Szaleństwo w Ameryce. Mayweather i Pacquiao powalczą o szmaragdowy pas warty ponad milion dolarów


Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?