Tomasz Adamek - Przemysław Saleta. Walka na zakończenie kariery?

Tomasz Adamek chce jeszcze raz wejść na ring i w Polsce pożegnać się z kibicami. ?Walka jesienią. Z Saletą? - napisał na Twitterze dziennikarz Polsatu Mateusz Borek.
Adamek (49-4, 29 KO) w listopadzie 2014 roku przegrał z Arturem Szpilką i wydawało się, że zakończył karierę boksera. 38-letni były mistrz świata według serwisu Ringpolska.pl na jesieni ma jednak znów wejść na ring w Polsce.

- Swój boks zacząłem w Polsce i tam chciałbym zakończyć. Skończyły się już moje marzenia o walce o tytuł w wadze ciężkiej, ale chciałbym się pożegnać z kibicami, choć odradzają mi Ziggy, żona, dzieci - przyznał "Góral" w rozmowie z Polsatem Sport. - Chciałbym jeszcze raz wyjść do ringu, aby kibice mogli mnie jeszcze raz zobaczyć - dodał.

Niewykluczone, że rywalem Adamka będzie 47-letni Saleta (44-7, 22 KO).

- Trzeba by było się przygotować, pojechać na obóz do Polski, wejść w trening, bo poza biegiem i pompkami nic nie robię, i to wszystko - powiedział Adamek pytany o Saletę, który nie walczył od lutego 2013 roku, gdy pokonał Andrzeja Gołotę.

Według Borka walka Adamek - Saleta jest już przesądzona.Co ciekawe, Adamek w przeszłości kilkukrotnie zdecydowanie odrzucał możliwość walki z Saletą. - On jest półkaleką, nie ma nerki. (...) Dziadków nie biję" - mówił w rozmowie z Onetem.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?


Zdjęcie Everlast 762004-76200403 Zdjęcie Everlast Autograph Rękawice bokserskie 762139-76213910 Zdjęcie Everlast Rękawice bokserskie GBP1803 Rodney
Everlast 762004-76200403 Everlast Autograph Rękawice... Everlast Rękawice bokserski...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info