Sport.pl

Boks. Adamek podejrzany o doping? "Coś tu nie gra"

Środowy "Przegląd Sportowy" ujawnia wyniki kontroli dopingowej przeprowadzonej po listopadowej gali Polsat Boxing Night w Krakowie. W próbkach pobranych od boksera Dawida Kosteckiego wykryto niedozwolone środki, a, jak twierdzi gazeta, Tomasz Adamek jest "podejrzany analitycznie". - Nie brałem niedozwolonych środków. Coś tu nie gra, więc zajmuje się tym adwokat - stwierdził Adamek.
U Adamka, który 8 listopada przegrał pojedynek z Arturem Szpilką, stwierdzono podwyższony poziom boldenonu (środek anaboliczny), ale formalnie dopingu u niego nie stwierdzono - pisze "Przegląd Sportowy". Wynik próbki Adamka jest podwyższony, ale norma, która w styczniu tego roku została podwyższona, nie została przekroczona. "PS" pisze, że 38-letni bokser jest "podejrzany analitycznie", a to oznacza, że pięściarz będzie bacznie obserwowany przez organy zajmujące się dopingiem, a kolejne jego próbki zostaną poddane analizie - pozwoli to określić, czy Adamek przyjmował niedozwolone środki czy podwyższony poziom substancji został wytworzony przez organizm.

- Nie brałem niedozwolonych środków. Coś tu nie gra, więc zajmuje się tym adwokat Pat English. Sprawy nie będę komentował - cytuje na Twitterze Adamka Przemek Garczarczyk, polski dziennikarz na co dzień mieszkający w USA.

Wątpliwości ma też Kamil Wolnicki, dziennikarz "PS", który zastanawia się, "dlaczego wyniki badań wyciekły dopiero teraz? Laboratorium wysłało wyniki testów dopiero w ubiegłym tygodniu. Cztery miesiące po walce..."

Dyskwalifikacja dla Kosteckiego?

Przypadek Kosteckiego, który na listopadowej gali przegrał z Andrzejem Sołdrą, jest, jak czytamy w środowym "Przeglądzie Sportowym", ewidentny. Badanie dopingowe przeprowadzonego po walce wykazało stosowanie sterydów anabolicznych i dopalaczy. Normy w przebadanych próbkach zostały przekroczone wyraźnie. Kosteckiemu grozi dwuletnia dyskwalifikacja.

- Jestem wstrząśnięty. Nasza grupa zawsze głośno mówiła, że nie toleruje dopingu, domagaliśmy się badań przed i po walkach. Często, tak jak w tym przypadku, sami za nie płacimy. Przez szesnaście lat prowadziliśmy kilkudziesięciu zawodników i zleciliśmy przeprowadzenie dziesiątek testów. Wszystkie były negatywne - cytuje "PS" szefa grupy KnockOut Promotions Andrzeja Wasilewskiego. Jeśli wynik potwierdzi badanie próbki B, grupa zerwie współpracę z Kosteckim.

Bayern rozgromi Szachtar? Obejrzyj relację w aplikacji Sport.pl LIVE [POBIERZ!]


Zdjęcie Adidas Spodenki bokserskie Clubline Trunk 055399 Zdjęcie NIKE Buty bokserskie Machomai Zdjęcie Rękawice EVERLAST treningowe
Adidas Spodenki bokserskie ... NIKE Buty bokserskie Machomai Rękawice EVERLAST treningow...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (27)
Boks. Adamek podejrzany o doping? "Coś tu nie gra"
Zaloguj się
 • mieszkoi

  Oceniono 45 razy 25

  Adamek? To ten prawicowy polityk?

 • jg.k

  Oceniono 39 razy 23

  Oni nigdy do niczego się nie przyznają.Ich tłumaczenia są bezsensowne. Bokserzy na schyłku kariery brzytwy się chwytają dla kilku dolców.

 • misafi

  Oceniono 33 razy 21

  Pewnie za dużo wody święconej przed walką wypił.

 • equinox1976

  Oceniono 22 razy 18

  Niech mi ktoś kto pisał ten artykuł wyjaśni jak organizm może wytworzyć boldenon? Boldenon jest pochodną testosteronu ale nie testosteronem. Mają różna strukturę chemiczną. Boldenon albo się przyjmuje w postaci preparatu medycznego albo wraz z pokarmem - miesem zwierzęcia które takowym środkiem zostało potraktowane. Przy założeniu że nikt nie je surowego mięsa to ten drugi sposób jest raczej mało proawdopodobny a nawet jeśli to stężenie substancji we krwi zawodnika byłoby raczej "homeopatyczne".
  Skąd wiec stwierdzenie że "pozwoli to określić, czy Adamek przyjmował niedozwolone środki czy podwyższony poziom substancji został wytworzony przez organizm."
  Przecież to normalne że ten srodek musiał zostać w jakis sposób podany egzogennie a jeśli stężenie małe to po co Adamka szarpać po sądach?

 • rusztowania

  Oceniono 20 razy 14

  Jaś Fasola jest adwokatem Adamka ? Ciekawe.

 • alkontent

  Oceniono 28 razy 14

  Wspomaganie nie pomogło. Obaj dostali bęcki.Warto było?

 • skrabel1

  Oceniono 13 razy 13

  "Ja nic nie brałem. Profilaktycznie - mietka, teścia, ale żeby doping? W życiu!"

 • senny

  Oceniono 22 razy 12

  Przedawkował paciorki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX