Sport.pl

Boks. Krzysztof Głowacki oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata

Do 4 marca obóz Krzysztofa Głowackiego (24-0, 15 KO) oraz Marco Hucka (38-2-1, 26 KO) mają czas dany od federacji WBO na dojście do porozumienia. To oznacza, że polski pięściarz kategorii junior ciężkiej bez dodatkowego eliminatora został uznany obowiązkowym pretendentem do tytułu mistrza świata
Pięściarz z Wałcza w ostatni dzień stycznia odprawił w półfinale turnieju WBO Nuri Seferego. Ale jego finałowy przeciwnik Tony Bellew odmówił spotkania z Polakiem. W tej sytuacji "Główka" albo miałby toczyć walkę z kimś innym, albo zostać mianowany na obowiązkowego challengera z marszu. I tak na szczęście się stanie.

Minimalna kwota przystąpienia do przetargu zarządzona przez władze WBO to 300 tysięcy dolarów! Ale z niemiecką grupą trudno będzie się ścigać, więc kto wie, czy obóz Głowackiego nie dogada się z nimi.

Huck panuje na tronie WBO od pięciu i pół roku. Pas obronił już skutecznie trzynaście razy, po drodze nieudanie atakując tytuł w królewskiej kategorii. Ostatnio jednak wystąpił w sierpniu i od tego czasu pozostaje skonfliktowany z promującą go grupą Sauerland Event. Na szczęście dla Krzyśka, nawet jeśli Niemiec nie przystąpi do tej potyczki, to Głowacki i tak zmierzy się w konfrontacji o wakujące trofeum.

Więcej o boksie na Bokser.org

Więcej o:
Komentarze (2)
Boks. Krzysztof Głowacki oficjalnym pretendentem do tytułu mistrza świata
Zaloguj się
 • hogsztapler

  Oceniono 6 razy 6

  piec i pol roku i najwyzsza pora na zmiane mistrza wbo!

 • yoric

  Oceniono 7 razy 5

  Bardzo chciałbym widzieć Hucka na deskach, ale to chyba jeszcze nie ten poziom.
  Głowacki to świetny bokser, bez porównania z klaunami typu Kołodziej, ale na Hucka to może być za mało.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX