Boks. Walka stulecia potwierdzona! Mayweather - Pacquiao 2 maja

Na tę informacje czekał cały bokserski świat. Po dwóch miesiącach negocjacji wyczekiwana od lat walka Amerykanina Floyda Mayweathera Jr (47-0, 26 KO) z Filipińczykiem Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO) wreszcie została potwierdzona. Odbędzie się 2 maja w Las Vegas.
"Obiecałem to kibicom i dotrzymałem słowa. 2 maja stworzymy historię. Nie przegapcie tego" - poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych Mayweather, mistrz świata pięciu kategorii. To właśnie Amerykanin rozdawał karty podczas negocjacji. Rozmowy trwały od grudnia. Wtedy Amerykanin oficjalnie potwierdził, że chce pojedynku z Filipińczykiem.

Uznawany za najlepiej zarabiającego sportowca na świecie Mayweather długo nie mógł dojść po porozumienia z obozem rywala. Nieoficjalnie mówi się, że Pacquiao zarobi za walkę 80 milionów dolarów, Mayweather wzbogaci się o 120 milionów. W kontrakcie nie ma klauzuli o rewanżu.

Oprócz olbrzymich pieniędzy stawką pojedynku są tytuły mistrza świata wagi półśredniej - WBC, WBA i WBO. Najlepszy pięściarz świata bez podziału na kategorie wagowe Floyd Mayweather Jr ostatnio pokonał na punkty Marcosa Maidanę z Argentyny (zarobił za walkę 32 miliony dolarów). Filipińczyk - mistrz ośmiu kategorii wagowych - także na punkty -wygrał z Chrisem Algierim z USA.

Rekordy i wielkie zainteresowanie

Bilety na walkę dwóch gigantów jeszcze nie są dostępne, ale skala zainteresowania już jest ogromna. W słynnym hotelu MGM Grand, gdzie odbędzie się pojedynek, prawie siedem tysięcy pokoi wyprzedano w niecałe 15 minut! Dodajmy, że ich średnia cena podskoczyła ze 190 do 750 dolarów.

Drugi raz w historii walkę w systemie pay-per-view pokażą dwie rywalizujące ze sobą amerykańskie stacje telewizyjne - współpracująca z Pacquiao HBO i partner Mayweather - Showtime. Obie firmy mają ze sobą współpracować przy produkcji przekazu. Ostatnio do takiej sytuacji doszło w 2002 roku, gdy Mike Tyson walczył z Lennoxem Lewisem. Oczywiście eksperci spodziewają się, że wydarzenie pobije wszystkie finansowe rekordy wszech czasów.

Walka warta nawet miliard dolarów?

To pojedynek wyjątkowy pod wieloma względami. Eksperci wieszczą walkę, jakiej nie było - padają kwoty przychodu niewyobrażalne jak na wydarzenie sportowe trwające przecież niecałą godzinę. Mówi się nawet o miliardzie dolarów wpływów z transmisji pay-per-view w Ameryce, Azji, ze sprzedaży reklam, z opłaty za gościnę od kasyna, z biletów, za prawa do transmisji telewizyjnych na cały świat, transmisji do kin itd., itp. Czytaj więcej >>

Gdy sportowcy obrywają poniżej pasa... [BOLESNE WIDEO]


Kto wygra bokserską walką stulecia?