Boks. Zimnoch dostał ofertę walki z Chisorą: "On nawet nie wie, jak ja wyglądam!"

W środę polskie środowisko bokserskie obiegła sensacyjna wiadomość o tym, że Krzysztof Zimnoch (16-0-1, 11 KO) otrzymał propozycję walki z mistrzem Europy wagi ciężkiej - Dereckiem Chisorą (18-4, 12 KO). Okazuje się jednak, że Zimnoch nie zamierza zaprzątać sobie głowy możliwością stoczenia pojedynku z popularnym "Del Boyem".
Zimnoch otrzymał propozycję walki z Chisorą o pas mistrza Europy w wadze ciężkiej - poinformował na swoim koncie na Twitterze komentator Polsatu Sport Mateusz Borek. Polak miałby skrzyżować rękawice z Brytyjczykiem 30 listopada w Londynie zamiast kontuzjowanego Arnolda Gjergjaja.

- Dajcie mi wszyscy spokój, ja mam w sobotę walkę. Przecież Chisora nawet nie wie, jak ja wyglądam, a oferuje mi walkę o mistrzostwo Europy? To nie jest propozycja dla mnie. To jest propozycja dla Andrzeja Wasilewskiego, który ma w swojej grupie Artura Szpilkę i Andrzeja Wawrzyka, ale boi się ryzykować i chce mnie wciągnąć na minę. Ja się nie dam - powiedział 30-letni Zimnoch w rozmowie z Bokser.org

Sprawa jest jasna. Zimnoch jest przekonany, że obóz "Del Boya" złożył propozycje notowanym w rankingach Arturowi Szpilce (16-0, 12 KO) lub Andrzejowi Wawrzykowi (27-1, 13 KO), a sceptycznie nastawiony do potyczek swoich podopiecznych z groźnym Chisorą promotor Andrzej Wasilewski postanowił przekazać ofertę Tomaszowi Babilońskiemu, który zajmuje się interesami Krzysztofa. Zimnoch wystąpi w walce wieczoru sobotniej gali w Wieliczce, gdzie jego rywalem w ośmiorundowym pojedynku będzie Artur Binkowski (16-3-3, 11 KO).

Chisora jest obecnie notowany na ósmym miejscu w wadze ciężkiej na świecie, według boxrec. Jeszcze trzy lata temu był jednym z najbardziej perspektyicznych młodych pięściarzy w tej kategorii, jednak jego kariera znacznie wyhamowała po serii porażek Tysonem Fury'm, Robertem Heleniusem, Witalijem Kliczką i Davidem Haye'm.

Pas mistrza Europy wywalczył 21 września po pokonaniu Edmunda Gerbera przez techniczny nokaut w piątej rundzie.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Bokser.org ?