Sport.pl

"Ring wolny" w Paco. Promocja książki o legendzie boksu

W sobotnie popołudnie sympatyków boksu i w ogóle sportu czeka wielka przyjemność. W lubelskim klubie Paco przy ul. Zana odbędzie się promocja książki Macieja Maja pt. "Ring wolny", połączona z wieczorem autorskim.
Jest to pozycja poświęcona Stanisławowi Zalewskiemu - legendarnemu zawodnikowi, trenerowi i masażyście. Współtwórcy największych sukcesów polskiego boksu. To właśnie on przez szereg lat był najbliższym współpracownikiem znakomitego trenera - twórcy polskiej szkoły boksu - Feliksa Stamma. Wyszkolił też całe rzesze lubelskich pięściarzy. Na Jego życiorysie można spokojnie oprzeć scenariusz filmowy. Całe długie, bo 85-letnie (zmarł w 2001 r.) i niezwykle barwne życie pana Stasia, jak go wszyscy nazywali, wnikliwie opisał Maciej Maj. Autor wykonał benedyktyńską wręcz pracę, aby dotrzeć do starych dokumentów, fotografii, wiele skorzystał także z osobistych kontaktów z Zalewskim, bo mimo młodego wieku, znał go bardzo dobrze. Znalazł się tam też niezwykle ciekawy alfabet pana Stasia z 1994 r. Trzeba powiedzieć, że Maj poradził sobie z tym niezwykle trudnym zadaniem znakomicie. Fragmenty tej książki zostaną zaprezentowane podczas spotkania. Będzie też można posłuchać starych nagrań radiowych i obejrzeć telewizyjne z udziałem Zalewskiego.

Początek wieczoru, który odbędzie się 22 czerwca 2013 r. w lubelskim klubie Paco przy ul. Zana 72, zaplanowano na godz. 17.30. Całość poprowadzi red. Witold Miszczak.