Boks. Przemysław Majewski może powalczyć o mistrzowski pas

Przemysław Majewski otrzymał propozycję walki o tymczasowej mistrzostwo świata wagi średniej federacji WBC z notowanym na pierwszej pozycji rankingu World Boxing Council Marco Antonio Rubio. Pojedynek miałby się odbyć 27 lipca w Meksyku.
Jak informuje promujący Majewskiego Mariusz Kołodziej, aktualnie obozy pięściarzy toczą jeszcze negocjacje dotyczące starcia, a ostatecznej decyzji należy spodziewać się w nadchodzącym tygodniu.

Przemysław Majewski w swoim ostatnim występie - w lutym tego roku - pokonał jednogłośnie na punkty Jamaala Davisa. Marco Antonio Rubio po raz ostatni boksował w marcu, zwyciężając po dwunastu rundach Marcusa Upshawa.

W swojej zawodowej karierze - pochodzący z Radomia pięściarz - przegrał dotychczas tylko jeden pojedynek. W listopadzie 2011 roku znokautował go Kolumbijczyk Jose Miguel Torres. Pozostałe 21 walk 33-latek wygrał (trzynaście przez nokaut).

Majewski dość późno rozpoczął karierę zawodową, gdyż w wieku dopiero 26. lat. Na co dzień mieszka i trenuje w amerykańskim Atlantic City. W swoim dorobku posiada już dwa mniej znaczące pasy wagi średniej - NABF oraz WBO Inter-Continental

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?