Boks. Michael Buffer anonserem walki Wawrzyk - Powietkin

Słynny anonser bokserski Michael Buffer zapowie wyjście do ringu Andrzeja Wawrzyka (27-0, 13 KO) i Aleksandra Powietkina (25-0, 17 KO) podczas przyszłotygodniowej gali w Moskwie. Stawką pojedynku będzie należący do Rosjanina regularny tytuł mistrza świata WBA wagi ciężkiej. Walkę będzie można obejrzeć jedynie w usłudze PPV oferowanej przez telewizję Polsat.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

Buffer w przeszłości zapowiadał także inne "polskie" podejścia do tytułów mistrzowskich w "królewskiej" kategorii wagowej, czyli pojedynki z udziałem Tomasza Adamka, Andrzeja Gołoty, Alberta Sosnowskiego i Mariusza Wacha. Do tej pory żaden pięściarz znad Wisły nie sięgnął po pas mistrza świata wagi ciężkiej. Podczas moskiewskiej gali dojdzie także do walki o tytuł WBA wagi junior ciężkiej pomiędzy Denisem Lebiediewem i Guillemo Jonesem.

Tymczasem dziennikarz telewizji Polsat Mateusz Borek potwierdził za pośrednictwem Twittera, że Cyfrowy Polsat udostępni walkę Andrzeja Wawrzyka (27-0, 13 KO) z mistrzem świata WBA wagi ciężkiej Aleksandrem Powietkinem (25-0, 17 KO) jedynie za pośrednictwem usługi Pay-Per-View. Do pojedynku dojdzie 17 maja podczas gali w Moskwie. Wkrótce zostaną podane szczegóły dotyczące możliwości zamówienia transmisji.

Polak, który ostatnie dwa tygodnie spędził w Zakopanem, aktualnie kończy przygotowania do walki z Rosjaninem w Warszawie, gdzie w piątek czeka go ostatnia sesja sparingowa.

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?