Wasilewski: To będzie historyczne wydarzenie w polskim boksie

17 maja na wielkiej gali boksu w Moskwie Andrzej Wawrzyk jako piąty polski pięściarz zawodowy w historii stanie do walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Rywalem Polaka będzie czempion federacji WBA Aleksander Powietkin. - Wawrzyk będzie gotowy na tę walkę - mówi jego promotor Andrzej Wasilewski.
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na iOS i na Androida

- To wielkie wyróżnienie i docenienie naszego pięściarza, który w tak młodym wieku otrzymuje ogromną szansę. Oczywiście, nie będzie faworytem, warunki finansowe są rozczarowujące, ale dla niego pieniądze nie są najważniejsze. Podjął rzuconą rękawicę - mówi Wasilewski

- To będzie kolejne historyczne wydarzenie w polskim boksie. Walka z udziałem Andrzeja będzie częścią wielkiego show współorganizowanego przez słynnego Dona Kinga w stolicy Rosji, gdzie boks od lat stoi na najwyższym poziomie. Na tej samej gali rozegrany zostanie także mistrzowski pojedynek w wadze junior ciężkiej Denisa Lebiediewa z Guillermo Jonesem. Jestem jednak przekonany, że Andrzej poradzi sobie psychicznie z tą atmosferą i da z siebie wszystko dodaje promotor.

- Mistrzowska szansa Andrzeja jest owocem naszej sportowej polityki, dzięki której od lat prowadzimy do walk o pasy naszych podopiecznych. Andrzej był notowany w ostatnim rankingu WBA na siódmej pozycji i wiedzieliśmy, że prędzej czy później będzie okazja zaboskowania o mistrzostwo świata - mówi szef grupy Ulrich KnockOut Promotions i zapewnia, że Wawrzyk nie czekał bezczynnie na wieści z Rosji.

- Andrzej nie ostygł całkowicie po zwycięskiej walce na marcowej gali w Częstochowie i płynnie wszedł już wiele dni temu w okres przygotowawczy do potencjalnej konfrontacji z Powietkinem. Prowadziliśmy negocjacje z Rosjanami, a Andrzej pod okiem trenera Fiodora Łapina w spokoju budował formę, by być gotowy w przypadku ogłoszenia walki. Walka ostatecznie została ogłoszona i Andrzej będzie na nią gotowy - kończy Andrzej Wasilewski.

Więcej o walce w serwisie ringpolska.pl ?