Boks. Przemysław Saleta ma kolejne propozycje walk

Po sobotnim zwycięstwie nad Andrzejem Gołotą Przemysław Saleta zapowiedział zakończenie kariery. Czy oferty kolejnych walk skłonią go do zmiany zdania?
Relacje z najważniejszych zawodów w aplikacji Sport.pl Live na smartfony

Jak poinformował redakcję Bokser.org "matchmaker" Robert Krzak, najpierw swoją kandydaturę na kolejnego przeciwnika Salety zgłosił niegdyś bardzo ceniony amator, dziś już będący w słabszej formie Aleksiej Mazikin (18-9-2, 4 KO), który w 2001 roku sięgnął po srebrny medal mistrzostw świata.

W poniedziałek przyszła jeszcze ciekawsza oferta. Chęć stoczenia drugiego pojedynku z Przemkiem wyraził były mistrz świata wszechwag i pogromca legendarnego Lennoxa Lewisa - Oliver McCall (56-12, 37 KO). Obaj panowie walczyli już w połowie sierpnia 2005 roku. Wtedy Polak przez trzy rundy dominował nad swoim rywalem długim lewym prostym, aż w końcu nadział się na "bombę" Amerykanina w czwartym starciu i przegrał przed czasem.

Problemem może być wiek obu bokserów. Saleta za kilka dni skończy 45 lat, natomiast McCall za dwa miesiące będzie obchodzić już 48. urodziny.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?