Boks. Adamek spadł na jedenaste miejsce w rankingu IBF

Federacja IBF jako ostatnia aktualizowała swój ranking - choć jak zwykle na miesiąc wstecz, czyli w tym wypadku za styczeń. Działacze IBF natychmiast zareagowali na oświadczenie Tomasza Adamka (48-2, 29 KO) i zrzucili go z drugiego aż na jedenaste miejsce.
Przypomnijmy, że Tomasz Adamek (48-2, 29 KO) postanowił nie wychodzić naprzeciw Kubrata Pulewa (17-0, 9 KO) w ostatecznym eliminatorze do tronu federacji IBF kategorii ciężkiej. Polak tłumaczy swoją decyzję względami finansowymi.

Druga lokata pozostaje nieobsadzona, lecz prawdopodobnie wkrótce wskoczy na nią trzeci aktualnie Bryant Jennings. W kategorii cruiser drugi jest Paweł Kołodziej (30-0, 17 KO). Na pierwszym miejscu jest póki co wakat, jednak już za tydzień zwycięzca walki Garretta Wilsona z Aleksandrem Aleksiejewem awansuje na sam szczyt zestawienia. Szósty w tym samym limicie klasyfikowany jest aktualny mistrz Europy Mateusz Masternak (29-0, 21 KO).

W wadze półciężkiej dziewiąta lokata przypadła w udziale Andrzejowi Fonfarze (23-2, 13 KO), którego za sześć tygodni czeka potyczka z Nicholsonem Poulardem (19-3, 9 KO) w obronie pasa mniej prestiżowej organizacji IBO.

W dywizji junior średniej czwarty jest Damian Jonak (35-0-1, 21 KO), ale jako iż pierwsza lokata pozostaje wolna, w rzeczywistości wyprzedza go tylko trzech rywali. W identycznej sytuacji pozostaje Rafał Jackiewicz (42-10-2, 21 KO) w limicie kategorii półśredniej. On też jest naszym ostatnim przedstawicielem w tym rankingu.

Więcej o boksie na Bokser.org