Boks. Maloney oferuje Tysonowi już milion funtów za walkę z Price'em

- W przeciągu najbliższych pięciu walk stanę do starcia o mistrzostwo świata wagi ciężkiej - deklaruje David Price (15-0, 13 KO), który 23 lutego w Liverpoolu skrzyżuje rękawice z Tonym Thompsonem (36-3, 24 KO).
- Na arenie krajowej udowodniłem już, co miałem udowodnić, a teraz czas na podbój sceny międzynarodowej. Spotkanie z kimś, kto jeszcze kilka miesięcy temu walczył o mistrzostwo świata, to ogromny przeskok. Czas, bym udowodnił, co o mnie się mówi, czyli że należę do czołówki światowej. By się rozwijać, potrzebuję coraz to nowych wyzwań, a Thompson będzie dla mnie kimś takim. Ma przecież doświadczenie z dwóch walk z Władimirem Kliczko, jest wysokim mańkutem i zna wiele sztuczek, dlatego to będzie dla mnie prawdziwy test - powiedział w rozmowie z BBC brązowy medalista olimpijski z Pekinu. Tymczasem jego promotor - Frank Maloney - dodał na łamach The Sun, że złoży już trzecią ofertę obozowi Tysona Fury'ego (20-0, 14 KO) w sprawie ewentualnego pojedynku dwóch angielskich prospektów, do jakiego miałoby dojść w czerwcu.

- Spotkałem się już z ludźmi, którzy sfinansują to wszystko i wyłożą milion funtów dla Fury'ego. Walka mogłaby się odbyć na stadionie Anfield w Liverpoolu bądź w Londynie - przyznał Maloney. A przypomnijmy jeszcze, że w minionych miesiącach ten promotor już dwukrotnie próbował skusić Fury'ego do konfrontacji z Price'em, oferując mu najpierw pół miliona, a potem 650 tysięcy funtów. Teraz podbija stawkę do miliona funtów, tylko czy Fury, mając w niedalekiej przyszłości perspektywę walki z Witalijem Kliczko, przyjmie tę propozycję?

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?