Sport.pl

Boks. Polacy wysoko w rankingu WBA

Federacja WBA ogłosiła swój ranking za listopad. W wadze ciężkiej w tym zestawieniu ósmy jest Andrzej Wawrzyk (26-0, 13 KO), a tuż za jego plecami widnieje nazwisko Tomasza Adamka (47-2, 29 KO). Przypomnijmy, że naszego "Górala" już za dwa tygodnie czeka rewanż ze Steve'em Cunninghamem (25-4, 12 KO) za pamiętną wojnę sprzed czterech lat.
W kategorii cruiser najwyżej stoją akcje Pawła Kołodzieja (30-0, 17 KO). Polak jest co prawda drugi, lecz przed nim nie ma nikogo. Problem w tym, że "Harnaś" miał dzisiejszego wieczoru w katowickim Spodku skrzyżować rękawice z Garrettem Wilsonem (13-5-1, 7 KO) w eliminatorze IBF, lecz wobec kontuzji musiał się wycofać z tego pojedynku. Wracając do rankingu, to siódma lokata przypadła w udziale Mateuszowi Masternakowi (28-0, 21 KO). On z kolei już za tydzień w Niemczech stanie oko w oko z Juho Haapoją (18-2-1, 11 KO), a zwycięzca tej potyczki zostanie koronowany nowym mistrzem Europy.

Taki pas dwukrotnie w swojej karierze zdobywał już Grzegorz Proksa (28-2, 21 KO). Teraz odpoczywa co prawda po bardzo trudnych ostatnich miesiącach, lecz w wadze średniej wśród pretendentów nadal jest wysoko - wyprzedza go bowiem tylko siedmiu pięściarzy.

Ostatnim naszym przedstawicielem jest Damian Jonak (34-0-1, 21 KO), który podobnie jak Paweł Kołodziej jest drugi, tylko pozycja challengera jest nieobstawiona, więc tak naprawdę Polak jest najwyżej. A przypomnijmy, że Damian już za kilkanaście godzin wyjdzie na ring w Katowicach, by spotkać się z Jacksonem Osei Bonsu (43-5-1, 29 KO).

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org »


Więcej o: