Boks. Green: Włodarczyk najlepszy w kategorii criuser

Wielkimi krokami zbliża się trzecia walka Krzyszotofa Włodarczyka w obronie tytułu mistrza świata federacji WBC w wadze junior ciężkiej. 30 listopada w australijskim Perth polski pięśćiarz zmierzy się z faworytem gospodarzy Dannym Greenem. 38-latek z Antypodów jest jak najlepszego zdania o "Diablo" i uważa go za najlepszego zawodnika w kategorii z limitem 90,7 kg.
- Mając w pamięci ostatnią przegraną i utratę pasa przez Steve'a Cunninghama, Włodarczyka można na dzień dzisiejszy uważąć za najlepszego cruisera na świecie. Zwycięstwo nad Krzysztofem może stać się największym osiągnięciem w całej mojej karierze - porównajmy mój i jego wiek, zwróćmy uwagę na to, co ostatnio przeszedłem - dotkliwą porażkę z Antonio Tarverem. Tak to już jest - im większe ryzyko, tym większa nagroda - mówi "Green Machine".

Tytuł mistrzowski WBC 30-letni Włodarczyk zdobył w maju ubiegłego roku, nokautując w Łodzi Giacobbe Fragomeniego. Polak stoczył dotychczas dwie obrony pasa - dobrowolną z Jasonem Robinsonem (wrzesień 2010, Warszawa) i obowiązkową z Francisco Palaciosem (kwiecień 2011, Bydgoszcz). Obie potyczki zakończyły się punktowymi wygranymi "Diablo".

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?