ESPN Classic składa hołd Joe Frazier'owi

7 listopada odszedł wielki sportowiec, legenda boksu - Joe Frazier. 67-letni były pięściarz zmarł w swoim domu w Filadelfii. Swoją ostatnią walkę przegrał z nowotworem wątroby.
Joseph William urodził się 12 stycznia 1944 roku w Beaufort w Stanach Zjednoczonych. W boksie zawodowym zadebiutował w 1965 roku zdobywając złoty medal w czasie Olimpiady w Tokio. W latach 1970-1973 był niezwyciężonym Mistrzem Świata. W 1971 roku stanął w ringu z Muhammadem Alim. Nie dość, że Joe obronił swój tytuł (wygrał walkę punktami), to został też pierwszym bokserem w historii, który wygrał z Alim. Walkę obejrzało 300 mln ludzi na całym świecie! Było to niekwestionowane starcie gigantów. W 1973 roku Joe stracił tytuł Mistrza - został mu odebrany przez George'a Foremana na Jamajce.

1974 rok to kolejne spotkanie z Alim - tym razem to Muhammad święcił triumfy. Rok później królowie boksu spotkali się ponownie w walce, która przeszła do historii boksu jako Thrilla in Manila. Była to najcięższa walka w dorobku obydwu panów, jednak to Frazier przegrał. Poddał go trener, Eddie Futch, w obawie o jego życie! Jak się później okazało Ali też chciał się poddać, był tak wycieńczony, że po ogłoszeniu wyniku zemdlał.

Po porażce w walce z Foremanem w 1976 roku "Smokin' Joe" wycofał się z boksu. Na ring powrócił w 1981 roku remisując w swojej ostatniej walce w karierze z Jumbo Cummingsem. W sumie stoczył 37 walk zawodowych z czego wygrał 32, a 1 zremisował.

ESPN Classic chce złożyć hołd tej wielkiej gwieździe boksu i przypomnieć najlepsze walki jakie stoczył Frazier.

W piątek 11 listopada o godzinie 20:00 zostanie wyemitowane starcie Joe'a z Oscarem Bonaveną, a o 21:00 będziemy mogli przypomnieć sobie walkę Thrilla in Manila.

Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów niezwyciężonego pięściarza na wspomnienie jego najlepszych chwil.

Największe emocje, najważniejsze wydarzenia - to musi być ESPN Classic >