Boks. Proksa jedenasty według IBF

Grzegorz Proksa (26-0, 19 KO) zbiera żniwa efektownej wygranej nas Sebastianem Sylvestrem w pierwszą sobotę października. Nowo kreowany mistrz Europy wagi średniej zadebiutował w zestawieniu federacji IBF na jedenastym miejscu, choć jedynka i dwójka jest nieobsadzona, więc teoretycznie pięściarz z Węgierskiej Górki jest tak naprawdę dziewiąty.
W kategorii cruiser mamy trzech swoich przedstawicieli. Pawła Kołodzieja (28-0, 16 KO) sklasyfikowano na szóstej pozycji, Mateusza Masternaka (24-0, 18 KO) na dziewiątej, a Łukasza Janika (22-1, 13 KO) na czternastej, przy czym także w tej dywizji pierwsze dwie pierwsze lokaty są wolne.

Najwyżej stoją akcje Dawida Kosteckiego (37-1, 24 KO), który w wadze półciężkiej notowany jest tylko za Karo Muratem. Piąty w limicie dywizji półśredniej jest Rafał Jackiewicz (38-10-1, 19 KO), jednak w przypadku naszego "Wojownika" nie wzięto jeszcze pod uwagę sobotniej porażki z Kellem Brookiem i zapewne za miesiąc spadnie w dół.

Ostatnim naszym rodakiem w rankingu IBF jest ósmy w kategorii junior średniej Paweł Wolak (29-1-1, 19 KO), zaś jego ostatni, a zarazem najbliższy rywal - Delvin Rodriguez, znajduje się na trzynastej pozycji.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?