Dwaj najlepsi bokserzy świata podejrzani o doping?

Choć obóz Floyda Mayweathera Jr od dłuższego czasu zarzuca uważanemu za najlepszego boksera globu Manny'emu Pacquiao stosowanie niedozwolonego wspomagania farmaceutycznego, zdaniem założyciela niesławnego laboratorium medycyny sportowej BALCO Lab Victora Conte są podstawy, by wątpić w "czystość" również samego "Money" Floyda. Pogląd taki Conte wyraził w ostatnim odcinku audycji radiowej "The Boxing Lab".
- Mam podejrzenia co do obu tych facetów - przyznał Victor Conte. - Obaj przez lata przybrali na wadze po 20-30 funtów [9-14 kg - red.]. Czy to według mnie podejrzane? Oczywiście, że tak! Doping sportowy rozwija się dynamicznie od pięciu dekad.

- Zawsze gdy widzisz, że ktoś gwałtownie zwiększa gabaryty, a jednocześnie zachowuje szybkość i siłę, jest to podejrzane - tłumaczy swoje stanowisko właściciel laboratorium, które pomagało w uzyskaniu mistrzowskiej formy takim sportowcom jak Shane Mosley, Marion Jones, Dwain Chambers czy Tim Montgomery.

Manny Pacquiao i Floyd Mayweather Jr to w powszechnej opinii dwaj najlepsi bokserzy bez podziału na kategorie wagowe. Od dłuższego czasu cały pięściarski świat czeka na ich walkę, jednak na przeszkodzie do doprowadzenia do niej stoją rozbieżności dotyczące metod kontroli antydopingowej.

Więcej o boksie na Ringpolska.pl ?