Boks. Stiverne: Adamek jest w niewłaściwej kategorii wagowej

- Adamek jest dobrym pięściarzem, ale nie na wagę ciężką. On jest w złej kategorii wagowej. Bokserzy jak Adamek czy Haye nie są w tej samej wadze co Kliczko - mówi Bermane Stiverne, obowiązkowy pretendent do walki z mistrzem świata WBC królewskiej dywizji Witalijem Kliczko. Starcie Kanadyjczyka z Ukraińcem planowane jest na rok 2012.
Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?


- Wracam na ring w grudniu, walka z Kliczko odbędzie się być może w maju przyszłego roku. Chcę do tego czasu stoczyć jeszcze dwa pojedynki. Będę gotowy na Witalija - zapowiada pięściarz ze stajni Dona Kinga.

- Nie umniejszam umiejętności ostatnich rywali braci Kliczko, ale zawsze przynajmniej można starać się z nimi wygrać. Nie widziałem, żeby którykolwiek z nich próbował wygrać z Ukraińcami, wszyscy wychodzili po wypłatę. Ja postaram się wykorzystać swoją szansę, najwyżej mnie tam zabiją, ale postaram się wygrać - stwierdził Stiverne.

W ostatniej zawodowej walce Bermane Stiverne znokautował znanego polskim kibicom Raya Austina, który w przeszłości zastopował Andrzeja Gołotę.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Ringpolska.pl ?