Boks. Trudny test Damiana Jonaka w Katowicach

Doświadczony Alex Bunema będzie rywalem Damiana Jonaka w głównej walce wieczoru gali "Wojak Boxing Night", która odbędzie się 15 października w Katowicach. Stawką pojedynku będą pasy WBA Intercontinental oraz WBC Baltic wagi junior średniej.
36-letni Bunema urodził w Demokratycznej Republice Kongo, ale od wielu lat mieszka i trenuje w Stanach Zjednoczonych. W czasie zawodowej kariery pokonywał między innymi mistrzów świata - Romana Karmazina i Vince'a Phillipsa. W ostatnim profesjonalnym występie Bunema przegrał jednogłośnie na punkty z kreowanym na gwiazdę wagi średniej Andym Lee.

Katowicka impreza będzie dla Damiana Jonaka pierwszą od ponad dwóch lat okazją, aby zaprezentować się przed swoją śląską publicznością. Pięściarz grupy 12 Round KnockOut Promotions w ostatniej zawodowej walce już w pierwszej rundzie poradził sobie z byłym mistrzem Europy i pretendentem do światowego tytułu Mamadou Thiamem, a niemal równo rok temu wysoko wypunktował innego weterana zawodowych ringów Jose Luisa Cruza.

W Katowicach kibice będą mogli oklaskiwać także występy młodzieżowego czempiona wagi ciężkiej Andrzeja Wawrzyka, niepokonanego Artura Szpilki, półciężkiego Macieja Miszkinia oraz jedynego polskiego ciemnoskórego pięściarza Izuagbe Ugonoha.

Bilety na "Wojak Boxing Night" dostępne są na portalu www.eventim.pl.

Adamek musi mieć lepszego trenera - mówi Lenox Lewis ?