Adamek-Kliczko. Tytuł nie dla Adamka. Techniczny nokaut w 10. rundzie

Przed wyjściem Tomasz Adamek z telebimu obiecał rodakom, że swoim występem w ringu da im powody do dumy. Polak walczył ambitnie i zostawił między linami kawał serca, Kliczko jednak nie dał Polakowi żadnych szans. Przez cały czas kontrolował walkę, potwornie obijając twarz Polaka. Nad Adamkiem zlitował się sędzia, który w 10. rundzie przerwał pojedynek ogłaszając techniczny nokaut.
Od pierwszych minut pojedynku zaznaczała się przewaga Witalija Kliczki, który imponował posturą, zasięgiem ramion i swobodą w wyprowadzaniu ciosów. Wyraźnie słabszy fizycznie Adamek nie potrafił skrócić dystansu i przedrzeć się przez gardę Ukraińca. Każdy odważniejszy atak kończył się bardzo groźną kontrą Witalija. W efekcie tego Adamek był bliski liczenia już w drugiej rundzie, kiedy po mocnym ciosie Kliczki osunął się na liny i cudem nie upadł.

W tym momencie było jasne, że wygrać walkę będzie "Góralowi" niezwykle trudno. Polscy kibice ucichli. Słychać było za to głośno dopingujących swojego faworyta Ukraińców. W kolejnych rundach Kliczko podkreślał swoją przewagę, a Adamka było stać tylko na pojedyncze ataki, które zresztą nie robiły wrażenia na potężnym rywalu. Kliczko bezlitośnie obijał twarz Adamka. Na pierwsze liczenie trzeba było czekać co prawda do szóstej rundy, ale już wcześniej Polak miał poważne problemy.

Chwile nadziei pojawiły się w ósmym starciu, kiedy Kliczko znalazł się na deskach. Nie był to jednak efekt ciosu Adamka, ale potknięcie 40-letniego pięściarza.Walka zmierzała do nieuchronnego końca, nos Adamka krwawił coraz bardziej, a Polak z coraz mniejszą świadomością snuł się po ringu. W dziesiątej rundzie nad "Góralem", który nie potrafił już się bronić przed ciosami Kliczki, zlitował się sędzia. Przerwał pojedynek, ogłaszając techniczny nokaut.

Adamek trafiał w próżnię - relacja runda po rundzie

4. runda ?Kolejne trafienie Kliczki. Adamek wyprowadza coraz więcej ciosów, ale prawie wszystkie trafiają w próżnię, umieszczoną zazwyczaj tam, gdzie jeszcze przed chwilą była twarz Ukraińca?.

10. runda KONIEC WALKI. ?Do końca rundy pozostała jeszcze prawie minuta, ale sędzia - podobnie jak my - nie mógł już na to patrzeć. Adamek ledwo trzymał się na nogach?.

Adamek: Byłem gorszy, uznanie dla mistrza

- Chciałem wygrać jak każdy waleczny pięściarz, byłem gorszy i muszę uznać wyższość przeciwnika - powiedział "Góral" po walce - Trzeba się zastanowić, co robić dalej, na razie muszę odpocząć.

Kliczko: Wiem, że każdy chciał widzieć mistrza Adamka, przepraszam

- To wielki pięściarz, ma wielkie serce do walki, jest waleczny i ma bardzo wytrzymałą szczękę - komplementował Polaka Witalij Kliczko. - Rozumiem, że wszyscy tutaj byli za Adamkiem, on jest stąd. Wiem, że wszyscy chcieli zobaczyć go w roli mistrza. Przepraszam - dodał

"Adamek = serce, Haye = paluszek" - o walce na Twitterze

- Cały Witalij. Obija Adamka jak chce. Skopie mu tyłek - pisał Dan Rafael podczas walki. Po piątej rundzie napisał: - Jedyną dobrą wiadomością dla Adamka po piątej rundzie jest to, że wygląda na to, że nadal ma wszystkie zęby. Na koniec walki skomentował: - Nokaut w 10 rundzie. Adamek zmiażdżony, ale widać, że ma wielkie serce do walki. Nikt nie ma obecnie szans w wadze ciężkiej z Kliczką. Rafael nawiązał również do ostatniej walki brata Witalija Władimira, który pokonał Davida Haye'a. Haye po porażce tłumaczył się złamanym palce. - Adamek = serce, Haye = paluszek - napisał dziennikarz ESPN.

Nie wiedział jak podejść do Witalija

Problem Tomka polegał na tym, że nie wiedział jak podejść do Witalija. Kiedy boksuje się z wyższym przeciwnikiem, obniża się pozycję i skraca dystans. Tutaj nie było takiej możliwości, bowiem Witalij bił dużo ciosów z dołu, często podbródkowymi, a sam skutecznie się odchylał szeroko stojąc na nogach - komentuje walkę były mistrz Europy w boksie, ">Przemysław Saleta ?

Walka Tomasz Adamek - Witalij Kliczko [GALERIA]