Adamek-Kliczko. Haye o Adamku: Polski głupek

- Liczę, że Kliczko pokona tego polskiego głupka, zachowa tytuł a potem stanie do walki ze mną - mówi przed pojedynkiem Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką były mistrz świata federacji WBA David Haye
Chcesz wiedzieć wszystko przed walką Adamka z Kliczką? Odwiedzaj serwis Boks na Sport.pl! A wieczorem zapraszamy na Relację Z Czuba i na żywo na Sport.pl z bezpośrednimi doniesieniami z Wrocławia!

31-letni Haye obejrzy pojedynek Adamka i Kliczki o pas federacji WBC wagi ciężkiej w domu przed telewizorem (start ok. godz. 23). Komu będzie kibicował? - Trzymam kciuki za Kliczkę. Mam nadzieję, że pokona we Wrocławiu tego polskiego głupka [w org. "plum" = w slang bryt. "idiota"], zachowa tytuł, a potem stanie do walki ze mną - mówi brytyjski pięściarz na łamach niemieckiego dziennika "Bild".

Haye już przestał wierzyć, że mogłoby dojść do jego rewanżu z młodszym z braci Kliczko Władimirem, z którym przegrał w lipcu na punkty. - Nie sądzę by Władimir chciał zmierzyć się ze mną raz jeszcze, więc liczę na pojedynek z jego bratem - tłumaczy.

Zdaniem Haye'a pojedynek z nim byłby dla Witalija Kliczki idealną walką na koniec kariery. - Witalij ma już 40 lat, on już się powoli kończy, a lepszego przeciwnika na ostatnią walkę w swojej karierze nie znajdzie. Bardzo chcę go wysłać na emeryturę. Oczywiście, bez pasa mistrza - dodaje.