Fachowcy o walce Adamek - Kliczko. W boksie szybkość jest siłą

Michael Grant był większy niż Witalij i Tomek doskonale dał sobie radę. W tej walce najważniejsza będzie więc głowa - mówi Roger Bloodworth, trener Adamka. W sobotę wieczorem walka Adamek - Kliczko. Relacja Z Czuba i Na żywo na Sport.pl.
Chcesz wiedzieć wszystko przed walką Adamka z Kliczką? Odwiedzaj serwis Boks na Sport.pl! A w sobotę zapraszamy na wieczorną Relację Z Czuba i na żywo na Sport.pl z bezpośrednimi doniesieniami z Wrocławia!

Paweł Skrzecz, medalista olimpijski i trener

Trzeba liczyć na Tomka, ale mam wątpliwości. Nie podoba mi się opuszczanie jego lewej ręki. Przy piekielnie mocnej prawej ręce Kliczki to źle wróż y. Ale w boksie szybkość jest siłą, której nie można ignorować. A Tomek jest szybszy.

Fiodor Łapin, trener Alberta Sosnowskiego, kiedy ten walczył z Witalijem Kliczką

Szybkość nie zrekompensuje warunków fizycznych. Kliczko jest silny, sprawny i szybki jak na swoje gabaryty. Jego wiek nie ma znaczenia - przed walką z Albertem też na to liczono. Witalij przyjął mało ciosów w karierze, walczy ekonomicznie, prowadzi się idealnie. Że ma słabą technikę? Technika ma być skuteczna.

Sam Colonna, były trener Adamka

Adamek powinien wziąć szanse w swoje ręce. Powinien zamienić pojedynek w bitwę, jakby to była uliczna bijatyka. Musi poprowadzić pojedynek po swojemu, nie pozwolić na to, co Kliczko zwykle robi - czyli mierzy lewą, mierzy i bum, niszczy prawą. I znów, i znów. Adamek musi zrobić to, co robił Tyson, iść do przodu zamienić ring w piekło. Kliczko będzie zaskoczony. Czy podejmie taką walkę?

Roger Bloodworth, obecny trener Adamka

Michael Grant był większy niż Witalij i Tomek doskonale dał sobie radę. W tej walce najważniejsza będzie więc głowa. Wiek Ukraińca nie gra roli, wystarczy spojrzeć na Bernarda Hopkinsa [zdobył tytuł w wadze półciężkiej w wieku 46 lat]. David Haye, który ma rozmiary Tomka, nie dał rady Władymirowi, bo wyglądało na to, że nie miał planu walki. Pragnieniem Tomka jest - jako pierwszemu - zdobycie tytułów w trzech najwyższych kategoriach wagowych i gdybym nie wierzył, że musi się uda, nie byłoby mnie tutaj.