Eksperci "Biblii Boksu" stawiają na Kliczkę, ale kibicują Adamkowi

Zbliżająca się walka Tomasza Adamka z Witalijem Kliczką była jednym z pojedynków, jakie w swojej audycji poświęconej najciekawszym wydarzeniom nadchodzącego miesiąca omówili ostatnio Doug Fischer i Michael Rosenthal - dwaj redaktorzy nazywanego "Bibilią Boksu" prestiżowego magazynu branżowego "The Ring". Co prawda obaj amerykańscy eksperci w roli zdecydowanego faworyta wrześniowej walki widzą broniącego tytułu Ukraińca, jednak o sportowym talencie Polaka wypowiadali się z dużym szacunkiem.
Już 10 września we Wrocławiu Tomasz Adamek w swojej walce życia zmierzy się z mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC Witalijem Kliczką.

- Jeśli którykolwiek mały bokser wagi ciężkiej miałby szanse na pokonanie braci Kliczko, byłby to właśnie Adamek - przekonywał Rosenthal. - Polak ma ogromne doświadczenie, niesamowitą pewność siebie i siłę woli. On zawsze wchodząc do ringu, naprawdę wierzy w wygraną, a do walk jest zawsze świetnie przygotowany. Myślę, że Adamek to kawał twardziela dysponującego dobrą techniką bokserską. Niestety jego minusem są warunki fizyczne.

- Adamek nie jest takim atletą, nie jest tak szybki i nie ma pojedynczego nokautującego cios jak David Haye, ale wiem, że da o wiele lepszą walkę niż Haye dał przeciw Władimirowi, bo Adamek ma wielkie serce - mówił z kolei Fischer, dodając: - Mam tylko nadzieję, że to jego wielkie serce nie okaże się za wielkie i Adamek nie zostanie mocno zbity, bo Witalij to typ boksera, z którym jeśli pozostaniesz zbyt długo w ringu, tak jak Shannon Briggs w 2010 roku, zafunduje ci lanie kończące twoją karierę, a nie chciałbym, aby spotkało to polskiego pięściarza, jednego z moich ulubionych zawodowców.

- Myślę, że Witalij przełamie Adamka i zastopuje go w późniejszych rundach. Adamek co prawda będzie próbował znaleźć dla siebie jakąś szansę i będzie atakował, ale jest zbyt mały, a Witalij zbyt dobry i mimo swoich 40 lat nie stracił wiele ze swojej szybkości. Kliczko przełamie Adamka i znokautuje go, w dziesiątej rundzie - brzmiał ostateczny typ Rosenthala.

- Jestem skłonny się zgodzić, choć nie będę w szoku, jeśli Witalij znokautuje Adamka w środkowych starciach - ripostował Fischer. - Może nie pojedynczym uderzeniem, ale byliśmy już świadkami, jak Adamkiem chwiali Arreola czy Grant, który nie jest tak utalentowany jak Kliczkowie. O ile mnie pamięć nie myli, Grant "zranił" Adamka w środku i pod koniec walki, a jeśli udało się to Grantowi, to myślę, że Witalij jest w stanie go ciężko znokautować. Mam jednak nadzieję, że się mylę.

Co ciekawe na zakończenie audycji obaj eksperci "The Ring" zgodnie stwierdzili, że dla dobra bokserskiej wagi ciężkiej lepiej byłoby, gdyby 10 września na ringu we Wrocławiu triumfował polski "Góral".

Wszystko o boksie - znajdziesz na Ringpolska.pl ?