Boks. Walka Proksy z Sylvestrem 1 października

Trwają zaawansowane rozmowy w sprawie organizacji walki o tytuł mistrza Europy (EBU) wagi średniej pomiędzy aktualnym czempionem Unii Europejskiej (EBU-EU), Grzegorzem Proksą (25-0, 18 KO) a niedawnym mistrzem świata IBF, Sebastianem Sylvestrem (34-4-1, 16 KO). Wiele wskazuje na to, że do wspomnianej rywalizacji dojdzie już 1 października.
Przypominamy, że EBU ustaliła datę przetargu na walkę o wakujący pas mistrza Europy kategorii średniej na 5 września (godz. 12:00). Jeśli do tego czasu strony nie osiągną porozumienia, o tym gdzie się odbędzie walka zadecyduje wyższa kwota oferty. Niemieckie media spekulują, że strony się już porozumiały i ustaliły datę walki na terenie Niemiec. pozostaje nam teraz tylko czekać na oficjalne potwierdzenie podpisania kontraktów.

Pięściarz z Węgierskiej Górki, w kwietniu bieżącego roku wygrał bardzo istotną w jego karierze walkę w Hiszpanii. Pokonał wtedy faworyzowanego Hiszpana Pablo Navascuesa (25-2-1, 16 KO), zawodowego mistrza Hiszpanii oraz posiadacza pasa WBC Latino wagi średniej. "Super G" w 9. starciu znokautował wtedy ulubieńca miejscowej publiczności, a sobie otworzył drogę po najwyższe trofea w boksie zawodowym.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?