Sport.pl

Boks. 40 tys. pijanych Polaków? "Delikatnie go poniosło"

- Coś tam czytałem na ten temat, chyba go delikatnie poniosło w tym wywiadzie, ale na pewno będzie to największe wydarzenie bokserskie w Polsce do tej pory. Wyjść na ring przy takiej publiczności to świetna rzecz - stwierdził w rozmowie z ringpolska.pl młodzieżowy mistrz świata wagi ciężkiej Andrzej Wawrzyk, komentując słowa swojego najbliższego rywala Devina Vargasa, który oznajmił niedawno, że spodziewa się, iż jego wrześniową potyczkę z krakowianinem oglądać będzie na żywo "40 tysięcy pijanych Polaków".
Polsko-amerykańska konfrontacja w królewskiej dywizji będzie jedną z atrakcji gali we Wrocławiu, podczas której Tomasz Adamek zaboksuje z Witalijem Kliczką o mistrzostwo świata WBC.

Wawrzyk doskonale zdaje sobie sprawę, jak mocno zmotywowany przyleci nad Wisłę jego przeciwnik - podobno Vargasowi, byłemu kapitanowi olimpijskiej reprezentacji USA, w razie wygranej znana stajnia pięściarska Main Events chce zaproponować kontrakt promotorski.

- On wie, że ta walka to dla niego wielka szansa, więc będzie do niej super przygotowany. Ja na pewno także będę przygotowany bardzo dobrze. Nie mogę doczekać się tego pojedynku! - mówi Andrzej Wawrzyk.

Więcej o: