Boks. Nowy ranking IBF - Kostecki najwyżej

Federacja IBF opublikowała ranking za lipiec, a w nim znalazło się miejsce dla kilku Polaków. Najwyżej stoją akcje trzeciego w wadze półciężkiej Dawida Kosteckiego (37-1, 24 KO), którego wyprzedza tylko panujący mistrz Europy Karo Murat, bowiem pierwsze miejsce jest nieobsadzone.
W kategorii cruiser mamy trzech swoich przedstawicieli. Paweł Kołodziej (28-0, 16 KO) jest szósty, Mateusz Masternak (23-0, 17 KO) dziesiąty, a Łukasz Janik (22-1, 13 KO) czternasty, przy czym ten ostatni 10 września na wrocławskim stadionie skrzyżuje rękawice z siódmym na liście Ola Afolabim i jeżeli wygra, zapewne będzie już tylko o krok od walki mistrzowskiej.

W dywizji junior średniej na dziewiątej pozycji sklasyfikowano zamieszkałego na stałe w USA Pawła Wolaka (29-1-1, 19 KO), który być może już 3 grudnia zaatakuje zasiadającego na tronie IBF Corneliusa Bundrage. Zaawansowane negocjacje w tej sprawie trwają.

Ostatnim polskim przedstawicielem jest boksujący w wadze półśredniej, były mistrz Europy, Rafał Jackiewicz (38-9-1, 19 KO). Nasz wojownik w rankingu IBF zajmuje obecnie piątą lokatę.

Specjalny serwis o boksie. Sprawdź Bokser.org ?