Boks

 • Miała być walka wszech czasów. Skończyło się rynsztokiem. 'Ty mały, oślizgły skur...' [WIDEO]

  Miała być walka wszech czasów. Skończyło się rynsztokiem. "Ty mały, oślizgły skur..." [WIDEO]

  - Cały czas próbowałeś się wycofać, błagając o rewanż jak mała dziewczynka - w taki sposób w połączeniu z inwektywami Tyson Fury zaatakował Ołeksandra Usyka po zerwaniu negocjacji w sprawie walki o mistrzostwo świata wagi ciężkiej. Zamiast wielkiego bokserskiego święta, mamy rozczarowanie i wzajemne obrażanie się. Obaj pięściarze doprowadzili sytuację do śmieszności.

 • Szykuje się hitowa walka w polskim boksie. Wach sparował z Usykiem

  Szykuje się hitowa walka w polskim boksie. Wach sparował z Usykiem

  Mariusz Wach właśnie wrócił ze wspólnych sparingów z Ołeksandrem Usykiem, szykuje się do powrotu na ring i deklaruje, że chętnie zawalczy z Tomaszem Adamkiem. W rozmowie ze Sport.pl opowiada także o potencjalnym debiucie we freak fightach. - Na razie skupiam się na boksie. Chcę zrobić dwie łatwiejsze walki, żeby pod koniec roku stoczyć pojedynek z kimś z czołówki - mówi 43-letni pięściarz.

 • Świat bojkotuje MŚ. Kumpel Putina się śmieje: 'Nie mogę się doczekać'

  Świat bojkotuje MŚ. Kumpel Putina się śmieje: "Nie mogę się doczekać"

  Międzynarodowy Związek Boksu (IBA) otworzył zgłoszenia na mistrzostwa świata mężczyzn, które odbędą się w maju tego roku w Taszkiencie. Nie cieszą się one wielkim zainteresowaniem. Kolejne kraje ogłaszają bojkot imprezy w związku z dopuszczeniem do startu Rosjan i Białorusinów.

 • To nie koniec. Ten fakt zmieni oblicze Tysona Fury'ego. 'Ty mały tchórzu'

  To nie koniec. Ten fakt zmieni oblicze Tysona Fury'ego. "Ty mały tchórzu"

  Bardzo wiele dzieje się w ostatnich dniach w życiu Tysona Fury'ego. Brak zgody w sprawie walki z Ołeksandrem Usykiem, zapowiedź kolejnego przejścia na emeryturę, a następnie wiadomość o ciąży żony. Na koniec Fury rzucił jeszcze garść wyzwisk w internecie, skierowanych w stronę niedoszłego przeciwnika z Ukrainy.

 • Nie będzie walki wszech czasów. Usyk ma już inne plany

  Nie będzie walki wszech czasów. Usyk ma już inne plany

  Bokserska walka wszech czasów między Tysonem Furym (33-0-1, 24 KO) a Ołeksandrem Usykiem (20-0, 13 KO) nie dojdzie do skutku - informuje ESPN. Ukrainiec przystąpi teraz do obowiązkowej obrony mistrzowskich pasów, a jego rywalem będzie Francuz Daniel Dubois (19-1, 18 KO) lub Chorwat Filip Hrgović (15-0, 12 KO).

 • Tragiczne informacje z Ukrainy. W obronie kraju zginął mistrz Europy

  Tragiczne informacje z Ukrainy. W obronie kraju zginął mistrz Europy

  Maksym Galiniczew zginął w wieku 22 lat, broniąc Ukrainy przed rosyjskim najeźdźcą. Galiniczew był utalentowanym bokserem, który w trakcie krótkiej kariery zdobywał medale na młodzieżowych mistrzostwach Europy, czy młodzieżowych igrzyskach olimpijskich.

 • Władze boksu mówią 'dość'. Stracili cierpliwość. Usyk i Fury dostali ultimatum
 • Wstyd i hańba. Rosjanie zaśmiali się światu w twarz. Ich flaga i hymn wróciły na salony
 • Artur Szpilka zareagował na filmik Tomasza Adamka. 'Z przyjemnością'
 • Walczył z Usykiem, był mistrzem świata, teraz Polak idzie do MMA! Dwie opcje

  Walczył z Usykiem, był mistrzem świata, teraz Polak idzie do MMA! Dwie opcje

  Najpierw była legendarna walka o mistrzostwo świata i skuteczna obrona pasa. A później rzeczywistość okazywała się brutalna, niekoniecznie tylko przez pięści rywali. Krzysztof Głowacki, ostatni polski mistrz świata w boksie, szykuje się do debiutu w MMA. - Jeśli wszystko się ułoży, to pod koniec roku wejdę do klatki - mówi Sport.pl 36-latek, którym wstępnie zainteresowane jest KSW. Freakowe federacje też są otwarte na hitowy transfer.

 • Polski mistrz świata zdecydował. 'Czeka mnie wspaniała przyszłość'

  Polski mistrz świata zdecydował. "Czeka mnie wspaniała przyszłość"

  - Żeby otworzyć nowy rozdział życia, najpierw trzeba zamknąć stary. 14 lat to szmat czasu. Wspólnie z promotorami doszliśmy do wniosku, że mój czas w boksie zawodowym dobiega końca. Ostatnia walka utwierdziła mnie w przekonaniu, że pora ustąpić miejsca młodszym kolegom - przekazał Krzysztof Głowacki, były dwukrotny mistrz świata WBO w wadze junior ciężkiej. Niewykluczone, że teraz "Główka" będzie występował w formule MMA.

 • Pogromca 'Ferrariego' w Fame MMA poznał rywala na gali Mateusza Borka
 • Tak narodził się Muhammad Ali. Zmienił nazwisko i cały świat. 'Nie obsługujemy czarnych'
 • Suzuki Boxing Promotion - nowy cykl młodzieżowych gal pięściarskich

  Suzuki Boxing Promotion - nowy cykl młodzieżowych gal pięściarskich

  Gale Suzuki Boxing Night zdały egzamin, więc Polski Związek Bokserski idzie za ciosem i wprowadza do krajowego kalendarza Suzuki Boxing Promotion. - To inicjatywa skierowana do naszych najmłodszych pięściarzy - tłumaczy Grzegorz Nowaczek, prezes PZB. Inauguracja cyklu odbyłą się w Kielcach.

 • Tak bezczelny nie jest nawet MKOl. Dopuścili Rosjan do kwalifikacji IO. Z flagą i hymnem

  Tak bezczelny nie jest nawet MKOl. Dopuścili Rosjan do kwalifikacji IO. Z flagą i hymnem

  Międzynarodowa Federacja Boksu (IBA) opracowała własne zasady kwalifikacji do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich w Paryżu. Miałyby one obejmować także sportowców z Rosji i Białorusi, wykluczonych z międzynarodowej rywalizacji. Wygląda na to, że organizacja zarządzana przez Rosjanina Umara Kremlowa, nic nie robi sobie z decyzji MKOl-u, który odebrał jej prawo organizacji imprez kwalifikacyjnych.